Головна Відео «Не перетворювати Раду на таблоїд»: депутатів закликали не толерувати сексизм

«Не перетворювати Раду на таблоїд»: депутатів закликали не толерувати сексизм

6
1,341
Фото Yan Dobronosov

Заступниця голови Верховної Ради і співголова МФО «Рівні можливості» Олена Кондратюк звернулась до всіх народних депутатів та до керівництва парламенту і закликала припинити хвилю неповаги, дискримінації, приниження, сексизму та мови ненависті. Про це вона заявила під час засідання Ради. Її виступ підтримали низка народних депутаток, які також вийшли до трибуни на знак солідарності й щоб об’єднатися проти дискримінації жінок у парламенті.

«Я думаю, люди, які рік тому обрали нову владу, очікували зовсім іншого. Вони хотіли бачити у владних кабінетах не лише нові обличчя, а й таку якість політики, що заснована на загальнолюдських цінностях, повазі до прав людини та особистої гідності кожного громадянина. Повага має стати основою нової культури, культури об’єднання суспільства. На жаль, ми спостерігаємо печерний відступ від партнерства і гідного представництва чоловіків і жінок у владі. У теперішньому уряді жінок обмаль — жодна жінка не очолює обласну адміністрацію. Незабаром ми побачимо, чи готова монобільшість підтримати та адвокувати таке справедливе рішення про 40% жінок у місцевих і національних виборах. На жаль, ми є свідками того, що у владі толерується сексизм. Толерується те, що в розвиненому суспільстві давно стало неприйнятним», — сказала Кондратюк.

Вона також наголосила, що така ситуація не наближає Україну до ЄС, а навпаки — віддаляє від європейських цінностей.

«Я хочу звернутися до всіх народних депутатів від наших колег — незалежно від статі та політичної приналежності — хочу звернутися до керівництва парламенту. Я не хочу розглядати конкретні ситуації і когось повчати. Давайте робити все для того, щоб не перетворювати Верховну Раду на таблоїд із нескінченними скандальними історіями. Нам всім треба залишатися людьми, якщо хтось зробив помилку, образив колегу, колежанку чи громадян — треба мати сміливість вибачитись. Сказати: «Вибачте, я був не правий чи неправа». Або навіть піти у відставку», — підсумувала Кондратюк.

Нагадаємо, 23 червня виник сексистський скандал за участю голови фракції «Слуга народу» Давида Арахамії і його заступника Олександра Корнієнка. На оприлюдненому відео депутати нібито обговорювали політикинь, вдаючись до сексистських висловлювань.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Відео