Головна Статті Для родин із маленькими дітьми та вагітних: у Польщі законодавчо врегулювали дистанційну роботу

Для родин із маленькими дітьми та вагітних: у Польщі законодавчо врегулювали дистанційну роботу

2
603

Батьки з дітьми до 4 років та вагітні жінки віднині матимуть право дистанційної роботи у Польщі. 7 квітня у країні вступили в силу зміни до законодавства, якими врегулювали віддалену роботу найманих працівників. Про це повідомляє видання RMF24.

У законодавстві закріпили поняття повністю дистанційного та гібридного формату роботи. Відтепер роботодавець не зможе відмовити у проханні про дистанційну роботу, наприклад, батькам, які мають дітей віком до 4 років, тим, хто наглядає за хворим родичем, вагітним жінкам.  

За працівниками й працівницями закріплюється право час від часу працювати дистанційно через особисті обставини — до 24 днів на рік із завчасним попередженням роботодавця. 

Читайте також: Візит депутаток у Польщу: обмін досвідом, партнерство та нові можливості

Зміни передбачають, зокрема, що працівники можуть працювати дистанційно повністю або частково — у місці, обраному найманим працівником, яке потрібно щоразу погоджувати з роботодавцем. У законі також прописали й певні новації. Наприклад, можливість компенсації за електроенергію, яку людина витрачає для роботи з власного обладнання у власному помешканні. 

 «Це важливий день для ринку праці у Польщі. Це наша відповідь на зміну тенденцій і потреби найманих працівників та роботодавців, які почали використовувати такий формат, що став поширений в умовах пандемії… Віддалена робота — це додаткові можливості, особливо для мешканців малих містечок», — зазначила міністерка з питань родини та соціальної політики Марлена Малаг, додавши, що багатьом людям це спростить поєднання роботи та сімейного життя. 

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті