Головна Анонси Дискусія про покарання у справах про сексуальне насильство, 20 червня

Дискусія про покарання у справах про сексуальне насильство, 20 червня

1
957

Асоціація правників України запрошує відвідати публічну дискусію «Партнерство для змін: перенесення тягаря доказування у справах про сексуальне насильство».

Подія відбудеться 20 червня із 13:00 до 15:00.

Дискусія має гібридний формат: офлан зустріч відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 6. Також доступна можливість приєднатися до онлайн-перегляду.

Із 2018 року під впливом імплементації норм Стамбульської конвенції Україна значно реформувала кримінальне та процесуальне законодавство для посилення кримінальної відповідальності за вчинення сексуального насильства. Однак на практиці все ще залишається проблемним процес доведення вини правопорушників за вчинення сексуального насильства, а на потерпілих осіб невиправдано покладається тягар доведення вчинення злочину. 

У зв’язку з цим, обґрунтовується важливість зміни практики притягнення винних до відповідальності за вчинення сексуального насильства. Україна спільно з партнерами готова зміцнювати правовий захист потерпілих осіб та посилювати існуючі механізми відшкодування їм шкоди від вчиненого сексуального насильства аби допомогти кожній людині, яка зазнала сексуального насильства, покарати кривдників і не допустити повторення подібних злочинів у майбутньому.

Під час публічної дискусії проаналізують досвід реагування державних і громадських інституцій на випадки сексуального насильства, ефективність та адресність допомоги, яку надають міжнародні партнери, а також обговорять практичні кроки з комплексної підтримки постраждалих і вироблення дієвих інструментів відшкодування шкоди потерпілим.

Серед питань до обговорення:

 • чому замовчуються випадки сексуального насильства?
 • як перенести тягар доказування у справах про сексуальне насильство?
 • як забезпечити справедливе покарання для правопорушників, а потерпілим особам  повне та своєчасне відшкодування шкоди? 
 • вплив війни на випадки вчинення сексуального насильства та відкриту комунікацію з суспільством про це.

Читайте також: Ольга Стефанішина: Сексуальне насильство під час війни — це воєнний злочин, що не має терміну давності

Вітальне слово:

 • Ольга Стефанішина, віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
 • Дмитро Лубінець, уповноважений Верховної Ради України з прав людини
 • Сергій Ніжинський, голова громадської організації «UA Experts» 

Модераторка заходу: Анастасія Діденко, старша юристка LCF Law Group, членкиня Асоціації правників України, членкиня Асоціації жінок-юристок «ЮРФЕМ»

До дискусії долучаться:

 • Надія Стефанів, суддя Верховного Суду,
 • Віра Левко, суддя Дніпровського районного суду м. Києва,
 • Олеся Волошина, заступниця начальника Департаменту захисту прав дітей та протидії домашньому насильству Офісу Генерального прокурора,
 • Ольга Перунова, заступниця начальника Управління моніторингу дотримання прав людини – начальник відділу з питань дотримання гендерної рівності Міністерства внутрішніх справ
 • Олександр Баранов, заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги
 • Олена Сотник, радниця віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, правозахисниця, адвокатка 
 • Евеліна Чорнобай, юристка громадської організації «Ла Страда – Україна»
 • Христина Кіт, голова Асоціації жінок-юристок України «ЮРФЕМ» 

Для участі у заході потрібно зареєструватися.

Кількість учасників оффлайн обмежена. Якщо ви обрали формат участі оффлайн  очікуйте окремий лист підтвердження участі. Якщо  онлайн  деталі для перегляду трансляції прийдуть на електронну пошту.

Організатор заходу — Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Подія проводиться у партнерстві з громадською організацією «UA Experts», Асоціацією правників України та  Соціально-правовим проєктом Response&Prevention.

За додатковою інформацією щодо заходу, звертайтесь за тел.: +38 (096) 742-71-07 (WhatsApp, Telegram) або пишіть на адресу: [email protected]. Контактна особа: Катерина Пищик.

Контакт для ЗМІ: Дмитро Андреєв, 050 310 91 35,  [email protected]  

Акредитація ЗМІ за посиланням.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Анонси