Головна Статті Феміністичний бюджет Трюдо: декретні відпустки для чоловіків та рівна оплати праці

Феміністичний бюджет Трюдо: декретні відпустки для чоловіків та рівна оплати праці

0
290

Джастін Трюдо, прем’єр-міністр Канади, зробив рівність ключовою складовою третього бюджету свого уряду, про це пише BloombergPolitics.

Представлений бюджет передбачає виділення коштів на зменшення розриву в оплаті праці для державних установ, допомагає жінкам долучатись до професій, в яких домінують чоловіки, та забезпечує 5-тижневу оплачувану відпустку по догляду за дитиною для чоловіків.

У своїй промові під час представлення бюджету міністр фінансів Білл Морно згадав про рухи #MeToo та #TimesUp та наголосив, що майбутні бюджети матимуть гендерну складову в кожному доларі з видатків.

Морно сказав, що усунення диспропорції зможе стимулювати зростання економіки Канади на $119 мільярдів до 2026 року.

«Не існує жодного топ-менеджера, який би захищав те, що  стримує розвиток половини працівників компанії, – сказав Морно під час своєї промови. – Цим бюджетом ми цілеспрямовано вирішуємо цілі досягнення рівності – піднімаємо складні питання та починаємо їх вирішувати».

Основні гендерні складові бюджету:

На наступні п’ять років передбачене зростання до двох мільярдів канадських доларів допомоги від уряду Канади на міжнародні «феміністичні» проекти.

Догляд за дитиною включатиме 5-тижневу оплачувану відпустку для другого з батьків, з виплатами, які втрачаються, якщо другий з пари не використає цю можливість. Така міра заохочуватиме повні сім’ї “спільно розділяти обов’язки по вихованню дітей” та дозволить жінкам швидше повертатися на роботу. З діючої програми страхування зайнятості надійдуть 1.2 мільярдів канадських доларів за наступні 5 років.

Такі виплати в провінції Квебек уже збільшили використання декретної відпустки чоловіками на 80 відсотків, в той час як в решті провінцій Канади таку відпустку беруть 12 відсотків чоловіків.

Очікується, що імплементація законів щодо регулювання рівності оплати праці для державних установ, де працюють понад 10 працівників, зменшить розрив в оплаті праці між чоловіками та жінками на 3 центи з кожного долару та заохотить до аналогічних заходів приватний бізнес.

Окремі законодавчі акти також закріплять та поглиблять використання гендерно-орієнтованого аналізу.

Уряд виділить 86 мільйонів канадських доларів на боротьбу з гендерно-мотивованим насиллям на наступні п’ять років.

Державна служба статистики отримає фінансування на створення нового Центру статистики гендеру, різноманітності та інклюзії.

Також уряд розширить Міністерство у справах жінок Канади, щоб воно стало повністю автономним урядовим департаментом.

Переклала Наталія Жачек, 50%

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Наталія Жачек
Більше публікацій Статті