Головна Статті Канада зробить безоплатними контрацептиви для жінок

Канада зробить безоплатними контрацептиви для жінок

0
377

Канада планує зробити безкоштовний доступ до контрацептивів для всіх жінок репродуктивного віку. Таке рішення уряд впроваджує, щоб жінки мали можливість вибрати протизаплідний засіб незалежно від рівня доходів. Крім того, для мільйонів канадців планують запровадити безплатний доступ до ліків проти діабету.

Про це повідомила пресслужба канадського уряду.


Читайте також: Право на аборт: у Європарламенті закликають розширити права біженок із України


Уряд країни зазначає, що фінансові витрати на контрацептиви та ліки для хворих на цукровий діабет є однією з найбільших перешкод для покращення доступності медицини в країні. Однак ця ініціатива, яка стане частиною майбутнього бюджету на 2024 рік, має відкрити доступ до більшості рецептурних контрацептивів і ліків від діабету.

Не потрібно обирати між здоров’ям та оплатою рахунків

«Жінки повинні мати свободу ухвалювати рішення щодо власного здоров’я та свого тіла. Наш план зробити звичайні контрацептиви безкоштовними, як-от протизаплідні таблетки та внутрішньоматкові спіралі, і навіть екстрену контрацепцію, означатиме, що для дев’яти мільйонів канадських жінок свобода вибору стане справді вільною. І це означає, що більше канадських жінок матимуть свободу вибору щодо їхнього тіла та їхнього життя», — прокоментувала віцепрем’єрка і міністерка фінансів Канади Христя Фріланд.

Заступниця міністра охорони здоров’я Яара Сакс наголосила, що Канада дбає, щоб жінки мали свободу планувати своє майбутнє і вибирати, коли вони хочуть створити сім’ю. Міністерка наголосила, що канадійці «ніколи не повинні вибирати між своїм здоров’ям і оплатою рахунків». Бюджет уряду Канади на 2024 рік хочуть подати на розгляд Нижньої палати парламенту 16 квітня.

У Канаді порахували вартість контрацептивів на одну пацієнтку щороку. Так, на пероральні протизаплідні пігулки потрібно близько $222, а на гормональні внутрішньоматкові спіралі — приблизно $370. Одна пігулка екстреної контрацепції в Канаді коштує близько $22.

Нагадаємо, в 2021 році також Франція зробила безкоштовним доступ до засобів для контрацепції для жінок у віці до 25 років. 

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті