Головна Статті Фінляндія знову очолила рейтинг найщасливіших країн світу

Фінляндія знову очолила рейтинг найщасливіших країн світу

3
1,582

Щорічний звіт World Happiness Report назвав Фінляндію найщасливішою країною світу. Про це йдеться у новому звіті.

Фінляндія утримує першість уже сьомий рік поспіль. У першій десятці також опинилися Данія, Ісландія та Швеція, Ізраїль, Нідерланди, Норвегія, Люксембург, Швейцарія та Австралія.

Читайте також: Рівність як запорука щастя: чому права жінок і чоловіків пов’язані з добробутом країни

Чи є зв’язок між щастям і гендерною рівністю?

Як бачимо, до десятки найщасливіших країн світу вже багато років входять держави, в яких давно усвідомили важливість гендерної рівності, а ключові посади у владі обіймають жінки.

Так, в уряді Фінляндії 12 міністерок (і 6 міністрів). При цьому жінки очолюють міністерства фінансів, закордонних справ, юстиції та внутрішніх справ. Раніше (із 2019 до 2023 року) уряд Фінляндії очолювала Санна Марін. Крім того, чи не найдовше в історії пост президентки Фінляндії обіймала Тар’я Галонен (із 2000 до 2012 року).

Тим часом, уряд Данії з 2019 року очолює Метте Фредеріксен. Її кабінет складається із 22 міністрів. Семеро з них — жінки. Більшість функцій і повноважень влади в цій країні передані на місцевий і регіональний рівень. У місцевих органах самоврядування спостерігається високий відсоток жінок — в середньому вони складають майже 40%.

Ісландія стала першою демократичною країною у світі, яка ще в 1980 році обрала жінку на пост президентки (Вігдіс Фіннбогадоуттір). Нині прем’єрка Ісландії — Катрін Якобсдоттір. Вона на цій посаді з листопада 2017 року. 5 із 11 міністерств в її уряді очолюють жінки. Щодо паламенту Ісландії, то понад половина депутатів — жінки (33 місця із 63).

Крім того, Ісландія, Норвегія, Фінляндія та Швеція стали країнами, які мають найменші показники гендерної нерівності (за даними Global Gender Gap Report 2023 року).


Читайте також: Данія, Швейцарія та Швеція визнані найкращими країнами для жінок


У країнах, які потрапили до десятки найщасливіших, відзначають, що тісний зв’язок із природою та здоровий баланс між роботою та особистим життям сприяють лідерству у світових рейтингах щастя.

Водночас інші західні країни опустилися в рейтингу, тому що молоді люди почуваються нещасними. Так, із першої двадцятки за час всього існування звіту випали Сполучені Штати і Німеччина. На останньому місці перебуває Афаністан.

Звіт ґрунтується на даних глобального опитування людей у понад 140 країнах світу. Країни ранжуються за рівнем щастя на основі їхніх середніх оцінок життя за три попередні роки, в цьому випадку — з 2021 по 2023 рік. До уваги беруть такі  фактори, як ВВП на душу населення, соціальна підтримка, тривалість здорового життя, свобода, щедрість і корупція.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті