Головна Статті Генсеком НАТО вперше може стати жінка: названо три кандидатури

Генсеком НАТО вперше може стати жінка: названо три кандидатури

1
562
Керсті Кальюлайд, Даля Грибайускайте та Колінда Грабар-Китарович
Керсті Кальюлайд, Даля Грибайускайте та Колінда Грабар-Китарович

Основними кандидатками на посаду Генерального секретаря НАТО називають трьох політикинь – нинішню президентку Естонії Керсті Кальюлайд, експрезидентку Литви Далю Грибайускайте та експрезидентку Хорватії Колінду Грабар-Китарович. Про це повідомляє Politico посиланням на свої джерела.

Єнс Столтенберг, експрем’єр-міністр Норвегії, очолює НАТО з жовтня 2014 року і має піти з посади у вересні 2022 року. 

Як повідомляє видання, офіційні дискусії в НАТО щодо наступника лише на початку. Очікується, що прізвище нового керівника оголосять на саміті лідерів країн НАТО у Мадриді, навесні-улітку 2022 року. 

Проте в неофіційних розмовах лунають думки, що Альянсу варто вперше обрати генсеком жінку, а з огляду на загострення стосунків з Росією, вибір на цю посаду лідерки з країн Східної Європи міг би стати важливим сигналом. 

Politico припускає, основними претендентками на цю позицію є експрезидентка Хорватії Колінда Грабар-Китарович, експрезидентка Литви Даля Грибаускайте та нинішня президентка Естонії Керсті Кальюлайд.

Грабар-Китарович  була першою жінкою-президентом Хорватії у 2015-2020 роках. Її перевагою є те, що вона вже працювала у штаб-квартирі НАТО у 2011-2014 роках асистенткою генсека з питань публічної дипломатії, а також була у своїй країні міністеркою закордонних справ, амбасадоркою Хорватії у Вашингтоні. Однак проти неї може зіграти її жорстка права позиція під час останніх президентських виборів у 2019 році.

Керсті Кальюлайд до обрання президенткою Естонії 12 років представляла свою країну у Європейському суді аудиторів, проте вона ще може претендувати на другий президентський термін в Естонії.

Читайте також: Керсті Кальюлайд: Жінку завжди запитають «Ви президентка? А хто у вашій сім’ї готує млинці?»

Даля Грибаускайте була президенткою Литви два терміни поспіль у 2009-2019 роках, а перед тим була єврокомісаркою з бюджету і фінансового планування та міністеркою фінансів Литви.

«Колись не так давно в одній державній установі, яка крім усього також дотично опікується військовою тематикою, на питання щодо гендерної рівності чи хоча б gender diversity, отримала відповідь, яка спочатку мене здивувала, а потім повернула до реальності. Діалог був десь таким: «Шкода, що у керівництві установи немає жодної жінки», – тактовно спробувала сказати я. – «Жінки у нас є, вони вдома, їсти готують». Ну от тепер троє жінок за даними Politico претендують очолити безпековий альянс НАТО. І так, вони теж вміють і їсти готувати, і дітей виховувати (в президентки Естонії їх четверо), і гарно виглядати, і відігравати важливу роль в безпеці регіону», – так прокоментувала новину Юлія Ковалів, заступниця Голови Наглядової Ради НАК «Нафтогаз», екс-заступниця голови Офісу президента України.

Читайте також: Федеріка Могеріні: Авторитетна, але не агресивна

Також серед імовірних кандидаток називають Федеріку Могеріні, ексміністерку закордонних справ Італії та колишню головну дипломатку ЄС, та експрем’єрку, а нині міністерку закордонних справ Бельгії Софі Вільмс.

Жінки:50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті