Home Статті Грета Тунберг отримала премію та €1 млн за боротьбу зі зміною клімату

Грета Тунберг отримала премію та €1 млн за боротьбу зі зміною клімату

0
435

Екоактивістка Грета Тунберг отримала премію за гуманність від приватного португальського Фонду Гюльбенкяна і була нагороджена 1 мільйоном євро, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на DPA.

17-річна активістка отримала приз за боротьбу зі зміною клімату та екологічною кризою, йдеться в заяві фонду.

Тунберг висловила свою вдячність у Twitter.

«Це дуже багато значить для мене, і я сподіваюся, що це допоможе мені зробити більше добра в світі», — сказала вона у короткому відео.

Тунберг першою отримала цю нагороду, вона була обрана серед 136 номінантів із 43 країн.

Читайте також: Найвідоміша, але не єдина: Грета Тунберг і політичний рух дітей

Глава журі Хорхе Сампайо заявив, що переважна більшість членів журі проголосували за Тунберг.

Він відзначив «форму, в якій Греті Тунберг вдалося мобілізувати молоде покоління, а також її рішучу боротьбу, щоб змінити статус-кво, який наполегливо чинить опір змінам, які роблять її однією з сьогоднішніх найвидатніших особистостей».

Тунберг сказала, що гроші будуть пожертвувані через її Фонд Тунберг організаціям і проєктам, які працюють у сфері боротьби зі зміною клімату та екологічною деградацією.

За словами Тунберг, частина призового фонду в розмірі 100 000 євро буде пожертвувана SOS Amazonia, кампанії Fridays For Future Brazil, спрямованій на боротьбу з коронавірусом в регіоні Амазонки.

Ще 100 000 євро підуть до фонду Stop Ecocide, який проводить кампанії, спрямовані на те, щоб навмисне руйнування природного середовища стало міжнародним злочином.

Читайте також: Грета Тунберг стала людиною року за версією журналу Time

Нагадаємо, у квітні Тунберг пожертвувала 100 тисяч доларів ЮНІСЕФ для підтримки дітей у боротьбі з коронавірусною кризою.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті