Home Статті Христя Фріланд: Канада не відступить від своєї позиції попри санкції з боку Саудівської Аравії

Христя Фріланд: Канада не відступить від своєї позиції попри санкції з боку Саудівської Аравії

0
142

Міністерка закордонних справ Канади Христя Фріланд заявила, що Канада не відступить від своєї позиції, яка спричинила дипломатичні санкції з боку Саудівської Аравії.

Ця заява, пише CBC, пролунала у понеділок, 6 серпня, у Ванкувері відповідь на те, що Саудівська Аравія оголосила про припинення нових торговельних угод з Канадою та вислання канадського посла.

Фріланд відзначила, що Канада задоволена такою позицією зовнішньополітичного відомства.

«Канада завжди захищатиме у всьому світі права людини, включно з правами жінок та правом на свободу вираження поглядів», – підкреслила вона у понеділок.

«Ми ніколи не будемо вагатися, просуваючи такі цінності. Ми завжди говоритимемо про права людини; ми завжди говоритимемо про права жінок. Це ніколи не зміниться. Для канадців важливо, щоб канадські цінності визначали та втілювались у зовнішній політиці, тож саме так ми плануємо проводити нашу зовнішню політику», – наголосила Фріланд.

У п’ятницю в інтерв’ю Global Affairs Canada поширило твіт «Канада серйозно стурбована додатковими арештами серед активістів громадянського суспільства та захисників прав жінок у Саудівській Аравії, включаючи Самар Бадаві. Ми закликаємо саудівську владу негайно звільнити їх та всіх інших мирних правозахисників».

У відповідь міністр закордонних справ Саудівської Аравії наказало посолу Канади, Деннісу Гораку, виїхати з країни, і назвав заклик «негайно випустити» у твіті Канади «негідним і неприйнятним у відносинах між державами».

Він також сказав, що «будь-яка інша спроба втручатися у наші внутрішні справи з боку Канади означатиме, що нам теж дозволено втручатися у внутрішні справи Канади».

Фріланд заявила, що уряд все ще чекає на окладнішу інформацію з боку Саудівської Аравії щодо того, як  нові санкції вплинуть на поточні торговельні угоди між двома країнами. Це означає, що доля канадської угоди про зброю у розмірі 15 мільярдів доларів США, яка передбачає надання бронетехніки в країні, поки що невідома.

Незважаючи на те, що уряд Саудівської Аравії дав 24 години для того, щоб канадський посол від’їхав з Ер-Ріяда, Фріланд сказала, що посольство залишається відкритим, і консульські послуги все ще доступні.

Вона не розкрила місце перебування Горака, але сказала, що він «добре».

У понеділок державна авіакомпанія Saudia заявила, що буде припиняти рейси до та з Торонто 13 серпня.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо не прокоментував санкції Саудівської Аравії.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Статті