Головна Статті Камала Гарріс: Фото з життя першої жінки-віцепрезидентки США

Камала Гарріс: Фото з життя першої жінки-віцепрезидентки США

4
1,172
Камала Гарріс
Камала Гарріс
Фото: vogue.ua

Камала Гарріс щойно на інавгурації президента США склала присягу віцепрезидентки Сполучених Штатів і стала першою жінкою-віцепрезиденткою. Її мама неодноразово повторювала їй: «Не сиди та не скаржся, а зроби що-небудь». Саме цей вислів і досі дає поштовх для поступу віцепрезидентці.

До дня інавгурації ми підготували для вас добірку фото з її життя.

Дитинство і юність

Камала Гарріс у дитинстві

Фото: latimes.com
Камала Гарріс із сестрою
Фото: latimes.com
Камала Гарріс із дітлахами
Фото: latimes.com

Народилася Камала Гарріс у Каліфорнії, в родині ямайського іммігранта Дональда Гарріса і Шамаль Гопалан з Індії.

Камала Гарріс із сестрою і мамою
Фото: latimes.com
Фото: latimes.com
Фото: latimes.com
Фото: latimes.com

Коли дівчинці було сім років, її батьки розлучилися, і маленька Камала залишилася жити з матір’ю в не зовсім благополучному районі. Але їй пощастило — в середині 1960-х років у Каліфорнії була ініційована програма, в межах якої діти з бідних районів отримували можливість навчатися у престижних школах. Камала потрапила в одну з таких. За словами самої Гарріс, з юних років батьки брали її на різноманітні мітинги, де вона бачила, як важливо захищати свої права і не боятися заявляти власну позицію. Потім деякий час сім’я жила в Канаді, куди Шамаль Гопалан запросили викладати в університеті Макгілла.

Студенстські роки
Фото: latimes.com
Студенство
Фото: latimes.com
Студентські роки Камали Гарріс
Фото: latimes.com

Вищу освіту Гарріс отримала в США, в університеті Говарда, який називали «історично чорним», а магістерську роботу з юриспруденції захистила в Каліфорнійському університеті в Берклі.

Гарріс — юристка

Камала Гарріс, юристка

Фото: edition.cnn.com

Юридична кар’єра Гарріс почалася з окружної прокуратури в Окленді, де вона спеціалізувалася на справах, пов’язаних із сексуальними злочинами. Потім вона займалася питаннями виплат медичної допомоги незаможним і згодом опинилася в офісі окружного прокурора Сан-Франциско, де її робота була пов’язана з питаннями підліткової проституції. Саме тоді вона прийняла одне з перших важливих рішень, які змусили говорити про неї. За пропозицією Гарріс, неповнолітніх повій правоохоронні органи міста тепер доправляли не в тюрму, а в реабілітаційні центри. Це означало повну зміну їхнього статусу — з правопорушниць на жертв.

Читайте також: Як Камала Гарріс може допомогти Байдену здолати Трампа

Камала і дівчинка

Фото: latimes.com

При цьому з боку багатьох правозахисників в її бік сипалися звинувачення у надмірній жорстокості, адже кількість обвинувальних вироків під час її каденції зросла. Не сподобалася їм і її позиція щодо законів про заборону смертної кари в Каліфорнії (Гарріс двічі їх не підтримувала), а також її підтримка закону про те, що шкільні прогули будуть визнаватися правопорушенням, за яке відповідатимуть батьки. Незлюбили її і з іншого боку — поліцейські. Вони відвернулися від Камали в 2004 році, коли прокурорка відмовилася вимагати смертний вирок для винного у вбивстві поліцейського Айзека Еспінози.

Гарріс — дружина

Камала Гарріс із чоловіком
Фото: ВВС
Особисте життя Камали Гарріс
Фото: Salwan Georges / The Washington Post

Про особисте життя Камали Гарріс відомо не дуже багато. У 2014 році Гарріс вийшла заміж за юриста Дага Емхоффа, з яким виховує двох дітей Емхоффа від попереднього шлюбу. Про її захоплення також відомо не дуже багато. Вона любить готувати за рецептами з The New York Times, колекціонує кеди Converse і є прихожанкою баптистської церкви конгрегації Американських баптистських церков США.

Гарріс — політикиня

Камала Гарріс, політикиня

Фото: thesun.ie

Паралельно з основною юридичною роботою, Камала Гарріс активно розвивала політичну кар’єру. Трампліном для неї знову стала рідна Каліфорнія. В 2016 році вона перемагає Лоретту Санчес у перегонах за крісло сенатора штату і стає першою жінкою на цій посаді, до того ж представницею афроамериканської і південноазіатської громад водночас. У Сенаті вона миттєво стала зіркою — активно виступала на телебаченні, різко висловлювалася з приводу передбачуваного російського втручання в президентські вибори 2016 року і завжди чітко заявляла про свою позицію з найважливіших питань. Так, назвала рух Black Lives Matter конче необхідним, підготувала законопроєкт про «кліматичну рівність», підтримувала право на аборт і легалізацію одностатевих шлюбів. Також виступала за легалізацію каннабіса на федеральному рівні.

Читайте також: Байден визначився з кандидатурою віцепрезидентки: Камала Гарріс

Камала Гарріс на мітингу ЛГБТІК

Фото: dw.com
Камала Гарріс, перша жінка на посаді віцепрезидентки США

Фото: vogue.ua

У 2019 році Харріс оголосила про бажання балотуватися на посаду президента США від демократичної партії, але після внутрішньопартійних праймеріз прийняла рішення більшості, що єдиним кандидатом від них буде Джо Байден. У березні 2020 року вона оголосила про те, що приєднується до його команди.

Камала Гарріс і Джо Байден

Фото: bloomberg.com

Vogue.ua

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті