Головна Статті Камала Гарріс виступила на підтримку медикаментозних абортів

Камала Гарріс виступила на підтримку медикаментозних абортів

1
509

Віцепрезидентка США Камала Гарріс виступила на захист міфепристону — засобу для переривання вагітності. Політикиня назвала аргументи противників цього засобу черговою спробою посягання на фундаментальні права американок, пише Reuters.

Читайте також: Право на вибір: у Польщі вимагають переглянути заборону абортів

Гарріс наголосила, що вимога заборонити препарат — це наступ не лише на фундаментальні свободи жінок, а й на саму основу американської системи охорони здоров’я.

Політикиня також зауважила, що будь-які сумніви та закиди щодо легітимності лікарів і науковців, які схвалили використання препарату, насправді є упередженими й політизованими.

«Це зазіхання на здатність лікарів призначати, а людей — отримувати ліки та ухвалювати рішення про своє репродуктивне здоров’я», — сказала Гарріс.

Міфепристон дозволений для медикаментозного аборту в перші 10 тижнів вагітності в поєднанні з іншим препаратом — мізопростолом. На медикаментозні аборти припадає більшість абортів у США.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) заявило, що вилучення препарату з ринку змусить пацієнтів у багатьох випадках обирати хірургічний аборт, що може призвести до більших ризиків.

Нагадаємо, що раніше противники абортів подали позов проти FDA, стверджуючи, що агентство використало неналежну процедуру для схвалення міфепристону в 2000 році, нібито не врахувавши безпеку препарату для неповнолітніх. Позивачі вимагають відкликати федеральний дозвіл на препарат.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті