Головна Відео Кеті Портер, конгресвумен та мати-одиначка: «Не намагайтеся встигнути все»

Кеті Портер, конгресвумен та мати-одиначка: «Не намагайтеся встигнути все»

12
1,596

«Безліч разів діти відволікали мене під час важливих відео-дзвінків чи інтерв’ю. Якось я увімкнула мікрофон, щоб відповісти на питання, й у цю мить донька поплескала мене по плечу й сказала, що вона голодна і не може знайти арахісове масло чи варення».

Кеті Портер – єдина конгресвумен, яка є матір’ю-одиначкою і самостійно виховує трьох неповнолітніх дітей. У зв’язку з карантином політикиня повернулася у свій округ і працює з дому, водночас доглядаючи дітей й організовуючи їхнє дистанційне навчання. Портер відкрито говорить про труднощі, з якими стикаються матері під час карантину.

Зірка YouTube

Портер вперше потрапила до Конгресу у 2018 році разом з так званою «жіночою хвилею», коли рекордна кількість жінок перемогла на виборах.

Читайте також: США: Понад 100 жінок прийняли присягу Конгресу

Американські медіа називають Кеті зіркою YouTube, адже кілька відео її перехресних допитів під час засідань Конгресу стали вірусними, наприклад, відео з Цукербергом.

Також під час засідання наглядового комітету Палати представників, Портер переконала директора Центру контролю та профілактики захворювань Роберта Редфілда взяти зобов’язання забезпечити усіх американців безкоштовними тестами на коронавірус. Відео діалогу Портер і Редфільда теж стало вірусним.

Цього року конгресвумен йде на перевибори і під час карантину вона продовжує кампанію зі збору коштів. І доволі успішно. За перший квартал 2020 року вона зібрала рекордні $4.6 млн. Це більш ніж у 30 разів кращий результат, ніж у її найближчого конкурента з Республіканської партії Грега Ратса (Greg Raths) – йому вдалося зібрати $151,000.

Більшість пожертв надійшли від американців з інших округів – а це підтверджує, що Портер швидко завоювала популярність на державному рівні.

Читайте також: Мішель МакҐрорті: «Ми вчимо жінок збирати гроші на виборчу кампанію»

Коли Конгрес зачинили на карантин, а законотворців перевели на дистанційну роботу, Портер продовжила регулярно спілкуватися з журналістами, пояснюючи законодавчі нововведення, пов’язані з коронавірусом. Вона виходить у прямі ефіри зі своєї кухні, яка стала її робочим кабінетом. А часом, коли діти здіймають галас, вона змушена сідати у свою автівку й спілкуватися звідти .

Як працювати матері-одиначці

Кетті всіляко намагається успішно поєднувати політичну кар’єру та обов’язки з догляду за дітьми. Це важко:

«У мене повна хата дітей. Матері-одиначці часом нікуди піти. Іноді я сідаю у своє авто, щоб трохи перепочити й усамітнитись у тиші».

Вона переконана, що суспільство вимагає від жінок вміння всюди встигати і бути успішною –  у кар’єрі, побуті та виховання дітей.

Читайте також: Стукати і слухати: як 27-річна екоактивістка виграла вибори в штаті Мен

«Ми не повинні намагатися досягти ідеального балансу між роботою й сім’єю. Натомість треба навчитися тримати рівновагу, як під час катання на велосипеді. Іноді ви більше уваги приділятимете роботі, просуваючись вгору важкою стежкою – для багатьох мам і татусів ця пандемія стала таким ось важким сходженням вгору. Не треба надмірно завантажувати себе, не намагайтеся тримати ідеальний баланс щохвилини, щогодини, щодня, і так тижнями… Визнайте, що трапляються дні, коли всі ваші сили та енергія будуть сфокусовані на роботі, а часу на дім чи на себе взагалі не залишатиметься. Пізніше буде час, коли ви зможете перевести подих», – пояснює конгресвумен.

Дистанційна робота для мам

Портер – єдина мама-одиначка в Конгресі, яка самостійно виховує трьох дітей шкільного віку.

Їй доводиться постійно суміщати виконання багатьох обов’язків. На додаток до розробки законопроєкту щодо фінансування захисту психічного здоров’я , забезпечення безкоштовними тестами та медикаментами під час коронавірусу, а також проведенням кампанії зі збору коштів на наступні вибори вона мусить піклуватися про харчування, відпочинок та навчання дітей.

«Я втомлююсь від дітей, але це нормально в цій ситуації. Гадаю, вони теж від мене втомилися», – зізналась Портер у подкасті «Все про політику». Під час цієї розмови вона сиділа у своїй автівці, яку припаркувала поблизу будинку. Її діти створювали занадто багато фонового шуму, тому посеред інтерв’ю вона вийшла з будинку, щоб її можна було почути.

Безліч разів діти відволікали її під час важливих відео-дзвінків чи інтерв’ю. Якось жінка увімкнула мікрофон, щоб відповісти на питання, й у цю мить донька поплескала її по плечу й сказала, що вона голодна і не може знайти арахісове масло чи варення.

Тож Портер як ніхто розуміє усі виклики, які постають перед батьками, які працюють з дому і дбають про дітей, яких перевели на дистанційне навчання: «Як і багатьом батькам, які працюють з дому під час карантину, мені теж важко знайти простір, де я можу спокійно працювати. Я підготувала для доньки гральний стіл у її кімнаті, а сама вмостилася за обіднім столом на кухні. Тепер це мій робочий стіл».

Додаткові складнощі виникли у зв’язку з різними часовими поясами, оскільки жінка живе у Каліфорнії: «Коли я прокидаюся, я вже фактично спізнилася на три години і мені доводиться наздоганяти роботу, яка триває у Вашингтоні», – каже Портер.

Читайте також: Здолати Amazon: як політикиня перемогла на виборах кандидата від великого бізнесу

Більшість селекторних нарад проходять з 10 ранку до 14:00. В цей час дітям потрібна допомога з завданнями, пов’язаними з дистанційним навчанням, і, «звісно, дітям щодня потрібен обід».

У середньому конгресвумен проводить щодня 5-7 розмов у вигляді відео-конференцій: «Наприклад, вчора я розмовляла з представниками компанії, яка розробляє препарат для хворих на Covid-19, тож треба було спрямувати їх до відповідного органу державної влади, щоб перевірили цей препарат. Потім я мала розмову з релігійними лідерами щодо того, як залучити вірян до перепису, як релігійні громади мають діяти протягом пандемії,  а також ми мали розмову про новий закон щодо притулків. Ще були інтерв’ю для преси. Сьогодні зранку в мене була телефонна розмова з лідерами профспілок. Говорили про лікарів та медсестер, засоби захисту для них, також говорили про захист працівників продуктових магазинів, аптек».

Конгрес для жінок?

Коли Портер вперше після перемоги на виборах приїхала до Вашингтона, колишня конгресвумен попередила її, що вона не матиме часу навіть сходити у продуктовий магазин. Досвідчена конгресвумен розказувала, як купувала продукти в магазині й летіла додому літаком з цими пакетами. Тоді для Портер це видавалося смішним, але «не пройшло і двох місяців, як я летіла літаком до Вашингтона з упаковкою туалетного паперу, бо не знала, коли матиму час сходити в магазин».

Розказуючи про такі випадки, Портер намагається пояснити, що Конгрес не було створенно для таких людей як вона.

Хоча у Конгресі 116 скликання рекордна кількість жінок, те, як влаштована робота законодавчого органу, все ж передбачає, що парламентарії мають дружин, бо голосування проходить якраз у час, коли дітей треба годувати обідами.

Портер підкреслює, що у Конгресі так мало жінок з маленькими дітьми, тому що проводити виборчу кампанію, коли у жінки на руках діти, про яких треба  піклуватися, неймовірно складно – не кажучи вже про те, що це дуже дорого.

За допомогою законодавчих ініціатив Кеті Портер намагається зробити Конгрес більш доступним для жінок. У березні минулого року вона представила законопроєкт «Допоможи Америці балотуватися» (Help America Run Act), який дозволив би кандидатам та кандидаткам використовувати виборчі фонди на оплату догляду за дітьми, літніми людьми та людьми, які є на утриманні кандидатів, а також для сплати повної медичної страховки.

 Законопроєкт отримав одноголосну підтримку у Палаті представників.

Жінки підтримують інших жінок

Демократка Портер перемогла в окрузі, де завжди голосували лише за республіканців. Вона представляє округ Оріндж, Каліфорнія. Колись Рональд Рейган  пожартував, що цей округ – «місце, куди потрапляють хороші республіканці після смерті».

Кетті Портер не була кандидаткою, яку на виборах до Конгресу підтримала Демократична партія. Підтримкою партії заручився більш поміркований Дейв Мін (Dave Min), теж професор права.

А ось Кеті підтримали відомі політикині – сенаторки Елізабет Уоррен та Камала Гарріс.

Читайте також: Соціалізм для Америки: з чим іде на вибори Елізабет Воррен, імовірна конкурентка Трампа

Портер вивчала право у Гарварді й на третьому курсі відвідувала курс з банкротства професорки Елізабет Уоррен. Лекції Уоррен були ключовими у становленні ціннісних орієнтирів майбутньої конгресвумен. За її словами, вони повністю змінили її життя. На лекціях Уоррен піднімала питання про те, що робити в умовах вільної економіки людям, які раптом втратили все – де їм шукати підтримку? Портер досі пам’ятає це питання.

Кеті Портер не приховує, що хотіла б бачити на посаді віцепрезидента США Камалу Гарріс чи Елізабет Уоррен:

«Ці дві жінки допомогли мені розпочати виборчу кампанію. Коли я вперше замислилась над тим, щоб балотуватися до Конгресу, я не мала політичного досвіду, я ніколи не балотувалася на будь-яку виборну посаду – навіть до міськради чи студентського уряду. Коли я зустрілася з цими жінками й зізналася, що розмірковую над тим, щоб балотуватися до Конгресу, вони обидві чітко дали мені зрозуміти, що підтримають кожен мій крок на цьому шляху».

Наталія Жачек, 50%

Фото: sfchronicle.com, nytimes.com, spectrumnews1.com, story.californiasunday.com
Більше публікацій
Більше публікацій Наталія Жачек
Більше публікацій Відео