Головна Статті Коли ключові політики – жінки. Посли Норвегії та Швеції розповіли про гендерні досягнення

Коли ключові політики – жінки. Посли Норвегії та Швеції розповіли про гендерні досягнення

0
972

Посол Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестад і посол Швеціі Мартін Хагстрьом (на фото) назвали гендерну рівність одним із головних досягнень своїх держав за останні роки. Про це вони розповіли журналу «Новое время».

НВ поставив послам семи країн по п’ять однакових запитань, відповівши на які, вони представили власне бачення своєї батьківщини і України, пише «Крона».

Зокрема, відповідаючи на запитання про ключовий успіх Норвегії за останні п’ять-десять років, Уле Тер’є Хорпестад назвав великим прогресом зростання участі жінок у політиці.

«Результат останніх парламентських виборів 2017 року: 41% депутатів парламенту – жінки. 9 з 19 міністрів уряду, тобто 47% – жінки. Прем’єр-міністр Норвегії, президент парламенту, міністр закордонних справ, тобто провідні політики країни – жінки, – навів приклади дипломат. – Це велике досягнення, яке говорить про те, що гендерна рівність – це важлива цінність для Норвегії».

Читайте також: Чотири країни Північної Європи, які знають секрет гендерної рівності

Про аналогічну тенденцію розповів і шведський посол Мартін Хагстрьом, відзначаючи досягнення своєї країни.

Серед головних позитивних завоювань Швеції за всю її історію він назвав запровадження загального виборчого права в 1918 році, коли жінки також отримали право голосу – нинішньою зимою шведи відзначили сторіччя цієї події.

Хагстрьом додав, що гендерна рівність і сьогодні залишається важливим пріоритетом для шведського суспільства.

Читайте також: Індекс гендерного розриву: Знадобиться 202 роки, щоб досягти рівності чоловіків і жінок в оплаті праці

«Від початку 1990-х у нашому парламенті не менше 40% жінок, а також приблизно однакова кількість жінок і чоловіків з міністерськими портфелями та в керівництві держкомпаній. До того ж шведські чоловіки беруть все більш тривалу відпустку по догляду за дитиною – в середньому близько 90 днів. Менше, ніж жінки, але це все одно має великий вплив на ринок праці», – підкреслив посол Швеції в Україні.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Статті