Головна Статті Майданчик для дискусій: про що говорили під час медійного марафону «Рівність у політиці та інклюзивне відновлення»

Майданчик для дискусій: про що говорили під час медійного марафону «Рівність у політиці та інклюзивне відновлення»

5
641

24-25 жовтня 2023 року за ініціативи Національного Демократичного Інституту (НДІ) у Києві відбувся Медійний марафон «Рівність у політиці та інклюзивне відновлення». Участь взяли понад 100 політичних лідерів та лідерок місцевого та національного рівня, державних службовців та службовиць, представників/-ць вразливих груп населення, експертів/-ок з питань гендерної рівності, представників/-ць організацій громадянського суспільства, міжнародних організацій та дипломатичних місій, медіа та лідерів/-ок громадської думки.

медійний марафон

Захід розпочався з виступу Надзвичайної і Повноважної Посолки Канади в Україні Наталки Цмоць, яка підкреслила, що вражена динамікою розвитку громадянського суспільства в Україні. На її думку, саме завдяки цьому Україна лишається непереможною.

Також вступне слово мала Посолка Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова. Вона нагадала, що у 2023 році Україна піднялася на 15 пунктів у Рейтингу гендерного розриву, це доводить, що навіть в умовах війни нашій державі вдається ефективно впроваджувати принципи гендерної рівності. Про важливість інклюзивного відновлення та зміцнення демократії в Україні також висловилася заступниця директора Місії USAID в Україні Теодора Делл.

Медійний марафон став майданчиком для дискусій щодо переваг гендерно орієнтованого врядування, ключових інструментів та перешкод на шляху до реалізації гендерної рівності, інклюзивного відновлення та безбар’єрності, а також простором для обговорення існуючих викликів на місцевому та національному рівнях через повномасштабну війну росії проти України та спільних пошуків ефективних методів подолання наслідків війни з урахуванням потреб усіх вразливих груп населення. 

У межах дискусійної панелі «Інклюзивне відновлення на національному рівні», в якій взяли участь Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики, Ганна Гопко, Голова правління ГО “АНТС”, Олена Шуляк, народна депутатка України, заступниця голови депутатської фракції партії “Слуга Народу”, Марія Іонова, народна депутатка України, співголова МФО “Рівні можливості” та Лідія Юсіна, заступниця директора департаменту, начальниця відділу сталого розвитку та логістики Департаменту стратегічного планування та регіональної політики, зокрема, говорили про урядові ініціативі щодо забезпечення гендерної рівності та інклюзії, важливість залучення міжнародних донорів до відбудови України та її економічного відновлення, також підняли питання досі існуючих гендерних стереотипів та про необхідність впровадження програм для підтримки бізнесу, зокрема, підприємиць.

«Нам необхідно наполегливо і системно впроваджувати в життя політику гендерної рівності, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, тому що зараз жінки займають лише 40% керівних посад у приватному секторі і складають 47 % фізичних осіб-підприємців. Рівень економічної активності у жінок на 13% менший ніж у чоловіків, якщо подивимося на українську статистику у співвідношенні зі статистикою країн ЄС, то він один із найнижчих», — зазначила Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики.

Під час дискусійної панелі «Підхід політичних партій до інклюзивного відновлення» йшлося про сутність поняття «інклюзивне відновлення», шляхи його реалізації та про ключові аспекти суспільних реалій в Україні, які важливо брати до уваги, зокрема, потреби внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та ветеранок, людей із інвалідністю та інших вразливих груп.

«Для мене інклюзивне відновлення — це три речі: по-перше, це демократичне відновлення, тобто робота демократичних інституцій, які покликані захищати плюралізм і забезпечувати можливість кожному висловити своє бачення процесу відновлення. По-друге, це не розглядати представників/-ць вразливих груп, як жертв війни, а розглядати їх, як лідерів та лідерок, як людей, які мають долучатися до цього процесу відновлення. І по-третє, інклюзивне відновлення — це солідарність з Україною на міжнародному рівні, ми як міжнародна спільнота винні багато Україні за те, чим вона пожертвувала», — зазначив Марчін Валецький, старший директор НДІ в Україні.

Участь у дискусії також взяли народні депутатки Ірина Геращенко, “Європейська солідарність”, Лідія Гриневич, “Українська стратегія Гройсмана”, Оксана Юринець, “Удар”, Марина Бардіна, “Слуга Народу”, а також Уляна Парпан, перша заступниця голови ВО “Батьківщина” у Львівській області. 

У межах Медійного марафону також відбулися дискусійні панелі: 

  • Інклюзивне відновлення на місцевому рівні; 
  • Жіноче лідерство на державній службі під час війни;
  • Розширення можливостей громад: ефективні підходи та методи залучення вразливих груп.

Детальніше про панельні дискусії, а також список спікерок і спікерів тут.

Під час марафону також відбувся показ фільмів проєктів «Так, я жінка» та «Видимі» з подальшою дискусією за участю героїнь та героїв цих стрічок. Зокрема, піднімалося питання існуючих викликів для ЛГБТК+ спільноти в умовах війни. 

Закривала дводенний Медійний марафон «Рівність у політиці та інклюзивне відновлення» презентація книги «Це воює вона» за участю видавниці та авторок. 

Переглянути запис трансляції Медійного марафону можна на  YouTube-каналі платформи «Жінки — це 50% успіху України» та на сторінці у Facebook.

Медійний марафон «Рівність у політиці та інклюзивне відновлення» організований Національним Демократичним Інститутом за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Уряду Сполучених Штатів Америки через Бюро з питань демократії, прав людини та трудових відносин (DRL) в рамках проєкту «Моделі участі в українській відбудові», Швеції та Міністерства закордонних справ у справах співдружності та розвитку Великої Британії (FCDO).

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті