Головна Статті Мерка Парижа Анн Ідальго балотуватиметься на пост президента Франції

Мерка Парижа Анн Ідальго балотуватиметься на пост президента Франції

3
84
Мерка Парижа Анн Ідальго
©Julien Mattia

Мерка Парижа Анн Ідальго оголосила про плани взяти участь у президентських виборах 2022 року, пише The Guardian.

Ідальго заявила, що вона «як жінка з емігрантським корінням з робітничого класу намагатиметься виправити розкол у французькому суспільстві». Вона наголосила, що у французькому суспільстві зростає нерівність, яку треба долати.

Ідальго відзначила, що хоче покінчити із «презирством, зарозумілістю, зневагою і поблажливістю з боку тих, хто так мало знає про наше життя, але вирішує все без нас, що породжує стільки гніву і обурення».

Читайте також: Анн Ідальго: Париж, у якому хочеться жити

Соціологічні опитування дають мерці Парижа підтримку на рівні 7-9%. Натомість Ідальго стверджує, що вона завжди доводила своїми перемогами в Парижі, наскільки хибними є такі опитування.

Фаворитами на президентських виборах вважаються чинний президент Еммануель Макрон та лідерка ультраправого «Національного об’єднання» Марін Ле Пен.

62 –річна Анн Ідальго – перша жінка на посаді мера Парижа, у 2020 році парижане переобрали її на другий термін.

Виросла у робітничій сім’ї іспанських емігрантів.

Після закінчення університету Ідальго працювала в інспекції з умов праці одного з округів Парижа, у свої 23 роки була наймолодшою інспекторкою в історії Франції.

У 1994-му стала радницею прем’єр-міністра Ліонеля Жоспена й займалася питаннями гендерної рівності у сфері зайнятості жінок.

У 1997 році її запросили працювати з міністеркою праці Мартін Обрі, потім – радницею уповноваженої з прав жінок і профосвіти Ніколь Пері, а пізніше – у кабінеті міністерки юстиції Маріліз Лебранчу.

У 2000-му приєдналася до Соціалістичної партії Франції.

У 2001 році мер Парижа Бертран Деланое призначив її своєю першою заступницею і протягом наступних 13 років виконувала обов’язки заступниці мера.

Як мерка, Анн Ідальго відома своєю кампанією щодо скорочення кількості автомобілів у столиці Франції, збільшення кількості велодоріжок та озеленення міста.

Одразу після обрання посаду мера Парижа попросила звертатися до неї «мадам мерка» / madame la maire, хоча у французькій мові назва цієї посади використовується з артиклем чоловічого роду «le maire». Мадам Ідальго пояснює, що вживання фемінітивів «задає правильну тональність суспільному дискурсу і допомагає підкреслити, що нарешті, вперше в історії, жінка очолила столицю Франції».

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті