Головна Відео Гендерний аудит у МЗС: Лише 38% жінок вважають, що мають рівні кар’єрні можливості з чоловіками

Гендерний аудит у МЗС: Лише 38% жінок вважають, що мають рівні кар’єрні можливості з чоловіками

4
3,532

90% жінок та 71% чоловіків, які працюють у Міністерстві закордонних справ України, вважають, що реалізація гендерної політики є важливим елементом дипломатичної служби. При цьому лише 38% жінок переконані, що вони мають рівні можливості у своїй кар’єрі. Тоді як про обмеження за гендерною ознакою зазначили 39% жінок, що старші 40 років, 25% молодших жінок і ніхто з чоловіків. Такими є результати гендерного аудиту забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у системі органів дипломатичної служби, повідомляє сайт зовнішньополітичного відомства.

Згідно з висновками аудиту, в цілому у системі дипломатичної служби є політична воля керівництва щодо впровадження принципів гендерної рівності, забезпечення відкритості та пошуку засобів реагування на проблеми у цій сфері. Законодавство, яке регулює діяльність дипломатичної служби України, в цілому відповідає принципам гендерної рівності та недискримінації. 

«Чоловіки та жінки на дипломатичній службі повинні мати рівні права та можливості. Це один із моїх пріоритетів як міністра і частина мого курсу на дипломатію рівних можливостей», – заявив міністр Дмитро Кулеба.

Він також додав, що аудит дає можливість точно визначити, де саме  міністерству потрібно докласти більше зусиль. Міністр наголосив, що ставить за мету посилення лідерства жінок у дипломатії, розширення участі дипломаток у процесі ухвалення рішень на всіх рівнях. 

Читайте також: В Апараті Верховної Ради вирішили проводити гендерний аудит

За словами Кулеби, напередодні він підписав наказ про створення Комісії гендерної рівності за своїм головуванням та за участі працівників департаментів МЗС. Її завданням буде розробка та впровадження цілісної стратегії  з подолання нерівності в українській дипломатії. Стратегія буде спиратися на висновки аудиту, проведеного за сприяння ООН Жінки. 

Також повідомляється, що аудит рекомендував удосконалити роботу з подолання гендерних стереотипів, сприяти створенню та розвитку жіночої професійної асоціації або мережі та іншим організаційним можливостям для підтримки жіночого лідерства, самоефективності та наставництва, формалізувати всередині міністерства роботу з дотримання принципів рівності, запровадження гнучких графіків роботи, приділити особливу увагу гендерному бюджетуванню тощо. 

Читайте також: Катерина Павліченко: «Я збираюся провести в МВС гендерний аудит» 

Нагадаємо, МЗС України першим серед органів державної влади в Україні приєдналося до міжнародного руху солідарності за гендерну рівність HeForShe у вересні 2018 року. Тоді ж міністерство на рівні керівництва взяло на себе зобов’язання здійснити аудит забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. 

Аудит був проведений ООН Жінки за фінансування Посольства Швеції в Україні та з залученням міжнародних експертів у 2019 році та включав у себе аналіз нормативно-правової бази України у сфері дипломатичної служби, письмове опитування, проведення інтерв’ю з працівниками та працівницями системи дипломатичної служби, роботу у фокус-групах. Результатом аудиту стали висновки щодо стану гендерної рівності у системі дипломатичної служби та добірка рекомендацій для покращення ситуації. 

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Відео