Головна Статті Міністри ЄС підтримали призначення Крістін Лагард президенткою Євроцентробанку

Міністри ЄС підтримали призначення Крістін Лагард президенткою Євроцентробанку

0
627

Рада з економічних і фінансових питань, до якої входять міністри економіки і фінансів усіх держав-членів ЄС, офіційно рекомендувала призначити Крістін Лагард на посаду президентки Європейського центрального банку. Як повідомляє «Європейська правда», відповідне рішення було ухвалене на засіданні у вівторок.

«Ecofin щойно затвердив офіційну рекомендацію висунути Крістін Лагард кандидаткою на посаду президентки ЄЦБ», — йдеться у повідомленні Ради ЄС у Twitter.

Читайте також: Крістін Лагард: Зціпивши зуби, з посмішкою рухатися вперед

Тепер відбудуться консультації щодо призначення Лагард між керівною радою ЄЦБ та Європарламентом. Остаточне призначення Європейською Радою відбудеться у жовтні.

Голова ЄЦБ призначається на вісім років без права призначення на другий термін. Лагард нещодавно залишила посаду директорки-розпорядниці Міжнародного валютного фонду, яку обіймала з 2011 року.

Кандидатуру Лагард просував президент Франції Еммануель Макрон. Таким чином, ЄЦБ вперше очолить жінка.

Читайте також: Лише третина німців хоче, щоб Урсула фон дер Ляєн очолила Єврокомісію

Нагадаємо, раніше лідери ЄС узгодили кандидатів на ключові посади в ЄС після виснажливого триденного саміту у Брюсселі. Окрім кандидатури Лагард на саміті також домовилися, що Єврокомісію очолить представниця Німеччини Урсула фон дер Ляєн. Таким чином з чотирьох керівних посад ЄС дві мають очолити жінки.

Голосування за кандидатуру Урсули фон Ляєн має відбутися в понеділок, 15 липня.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті