Головна Статті Навіщо Біблія? Депутатка Кременчуцької міськради поскаржилася в регламентну комісію

Навіщо Біблія? Депутатка Кременчуцької міськради поскаржилася в регламентну комісію

0
901
Лариса Гориславець, депутатка Кременчуцької міської ради
Лариса Гориславець

Депутатка Кременчуцької міської ради Лариса Гориславець звернулася зі скаргою до комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, забезпечення правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, розгляду питань конфлікту інтересів та антикорупційної діяльності після того, як священнослужителі різних церков благословили депутатський корпус і роздавали Біблію депутатам.

Регламентна комісія розглянула скаргу 24 лютого. Засідання тривало майже 40 хвилин.

Гориславець зазначила у скарзі, що благословення депутатів у приміщенні міськради може містити ознаки порушення її конституційного права на свободу світогляду та віросповідання. Крім того, депутатка просила депутатську комісію оцінити дотримання вимог статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутатом Григорієм Угнічем, з ініціативи якого священностужителі прийшли в раду.

Заслухавши скаргу, регламентна комісія дійшла до висновку, що ініціатива запрошення релігійних діячів до сесійної зали не містить ознак порушення законодавства.

Читайте також: Депутатку Кременчуцької міської ради цькують за «ЛГБТ-пропаганду»

«Ми в Україні маємо дотримуватися закону. Дійсно, релігія не повинна впливати на роботу місцевого самоврядування, як і навпаки. Проте участь представників релігійних організацій ніяким чином не порушує ваші права», — заявив під час засідання голова регламентної комісії Валерій Мирошніченко. Також він зазначив, що заява Гориславець побудована лише на припущеннях.

У свою чергу Лариса Гориславець у коментарі для 50% наголосила, що хотіла почути думку колег-депутатів про ситуацію, які наслідки для неї мало вручення Біблій напередодні Різдва.

«Відмова отримати Біблію в подарунок стала початком цькування в Інтернеті за мої погляди та переконання. У Фейсбуку та на сайті руху «Всі разом» була опублікована стаття про депутатів-«відмовників», але оприлюднено лише моє прізвище. Ініціатором вручення Біблій виступив депутат Григорій Угніч, який є представником руху «Всі разом». Тож я хотіла дізнатися від Угніча, чому саме моє прізвище вказане в публікації? Чому не названо прізвища інших? На жаль, ці запитання без відповіді, хоча я озвучила моє прагнення до діалогу», — пояснила депутатка.

За її словами, головним мотивом звернення до регламентної комісії якраз і стала потреба відвертого діалогу.

«Я відкрито демонструю свої погляди і переконання та сподіваюся на таке ж ставлення у відповідь, а не розпалювання ворожнечі в Інтернеті поза моєю спиною. Для мене така поведінка є предметом порушення депутатської етики. Для членів комісії, на жаль, — ні. В усякому разі, я рада, що розмова відбулася і вдячна за дискусію. Хоча, звісно, прикро було чути від головуючого, що не варто розпочинати рік із непорозумінь і чвар, мовляв, це до позитивних результатів не приведе. Тобто, краще мовчати? Я не погоджуюся з тим, що замовчування або ігнорування проблем сприяє їх вирішенню», — підсумувала Лариса Гориславець.

За результатами засідання, комісія ухвалила рішення залишити заяву без розгляду.

Читайте також: Цькування через веселкову маску: у Кременчуці пікетували міськраду

Нагадаємо, нещодавно представники та представниці консервативного руху «Традиція і порядок» пікетували Кременчуцьку міську раду, вимагаючи «звільнити» депутатку Ларису Гориславець. Вони звинуватили політикиню у «маніпуляціях на релігійних й освітніх питаннях, пропаганді та підтримці української ЛГБТ-спільноти». 

Причиною стало те, що в грудні минулого року Гориславець відмовилася отримання Біблії у стінах ради, мотивуючи це власним правом на свободу світогляду. Також вона була на сесії у веселковій масці. Тож поборники «традиційних цінностей» звинуватили депутатку в «ЛГБТ-пропаганді та деструктивному впливі на суспільство».

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті