Головна Статті Олена Кондратюк вимагає припинити спекуляції про звільнення губернаторки через вагітність

Олена Кондратюк вимагає припинити спекуляції про звільнення губернаторки через вагітність

0
1,230
Анни Коваленко

Олена Кондратюк, віцеспікерка Верховної Ради, співголова МФО «Рівні можливості», вважає некоректними спекуляції в ЗМІ навколо можливого звільнення Анни Коваленко з посади голови Чернігівської обласної державної адміністрації нібито через її вагітність та майбутнє материнство. Про це йдеться у заяві віцеспікерки, яку поширило МФО «Рівні можливості».

Читайте також: Єдина жінка, яка очолює область: головою Чернігівської ОДА стала Анна Коваленко

«Відтворюється хибний стереотип про те, що жінка, яка народила, мусить обов’язково йти з роботи у декретну відпустку. Мусить залишатися там до досягнення дитиною трьох річного віку, жертвуючи кар’єрою, випадаючи з економічного й соціального життя. Ми в МФО “Рівні можливості” бачимо в цьому прояви дискримінації за ґендерною ознакою. Це неприпустимо для суспільства, в якому на рівні Конституції закріплена рівність  прав чоловіків та жінок», – заявила Олена Кондратюк.

Також вона висловила слова підтримки і солідарності голові Чернігівської ОДА Анні Коваленко, яка очікує на народження дитини і збирається поєднувати радість материнства з роботою.

«Це звична практика для більшості цивілізованих країни Європи та світу, коли політикині, депутатки, високопосадовці займаються доглядом за маленькими дітьми та одночасно продовжують ефективно виконувати свій обов’язок перед суспільством», – ідеться в заяві.

Як уточнила Олена Кондратюк, заява стала реакцією на особисте звернення до неї Анни Коваленко

«До мене звернулася голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко. Ми відверто поспілкувалися з нею про несправедливу ситуацію, коли в публічному просторі, в повідомленнях ЗМІ, обговорюється її можливе звільнення з посади через вагітність», – написала Олена на особистій Фейсбук-сторінці.

Як додала Олена Кондратюк у коментарі для 50%, Анна розповіла, що численні ЗМІ ставлять їй запитання, чи її звільнення пов’язане з тим, що їй час в декрет, а також попросила захисту і підтримки.

Віцеспікерка нагадала у своїй заяві, що закон захищає право вагітних жінок та матерів новонароджених дітей на працю.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті