Головна Статті Перемогу на президентських виборах у Грузії здобула Саломе Зурабішвілі

Перемогу на президентських виборах у Грузії здобула Саломе Зурабішвілі

0
1,210

Перемогу в другому турі президентських виборів в Грузії здобула кандидатка від партії влади «Грузинська мрія» Саломе Зурабішвілі, яка набрала 59,54% голосів виборців. Про це повідомляє ЦВК Грузії.

Центрвиборчком Грузії оголосив про перемогу Саломе Зурабішвілі на виборах президента після обробки голосів з 99,92% виборчих дільниць. Політик набрала 59,54% голосів, а її Григол Вашадзе – 40,46%.

Однією з перших Саломе Зурабішвілі привітала з перемогою президентка Литви Даля Грібаускайте.

Як пише УНІАН, обидва кандидати, які пройшли до другого туру виборів, колишні міністри закордонних справ в уряді Михайла Саакашвілі. Їх об’єднує відсутність симпатій до Росії і курс на зближення з Європейським союзом

Саломе Зурабішвілі – дочка грузинських емігрантів, народилася у Франції. Вона мала як французьке, так і грузинське громадянство, однак відмовилася від французького паспорта. З 1974 року працювала у французькому МЗС, навіть була послом у Тбілісі. Михайло Саакашвілі, який займав на той час посаду президента Грузії, покликав її очолити зовнішньополітичне відомство.

Опонент Зурабішвілі — Грігол Вашадзе — вважається людиною Саакашвілі. Він довгий час мешкав у Росії і навіть мав російське громадянство, але повернувся на батьківщину.

Програш Вашадзе на виборах робить примарними перспективи помилування екс-президента Грузії Михаїла Саакашвілі, який у даний час мешкає у Нідерландах — на батьківщині дружини. У Грузії його звинувачують у корупційних злочинах.

Нинішні вибори президента Грузії – останні, які проводяться методом прямого голосування. Рік тому парламент затвердив нову конституцію, яка перетворила Грузію на парламентську республіку. Це означає, що на наступних виборах в 2024 році президента країни призначить виборча колегія, яка складається зі 150 депутатів парламенту і 150 представників місцевої влади. При цьому його повноваження будуть значно обмежені.

50%

 

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Статті