Головна Статті Петиція на підтримку закону про реєстровані партнерства набрала необхідну кількість голосів

Петиція на підтримку закону про реєстровані партнерства набрала необхідну кількість голосів

0
409

Петиція на підтримку законопроєкту №9103 про реєстровані партнерства для одностатевих і різностатевих пар набрала необхідні 25 тисяч голосів. Тепер її має розглянути президент Володимир Зеленський.

«Петиція набрала необхідну кількість підписів за 29 днів, і це показує величезну підтримку реєстрованих партнерств в українському суспільстві в цілому і законопроєкту зокрема. Дякую Петру, що ініціював петицію, дякую всім, хто її поширював та підтримував. Але маємо пам’ятати, що успішна петиція — не привід розслаблятися. За підтримку законопроєкту №9103 у Верховній Раді маємо добряче поборотися. Потрібно й далі включатися. Навіть більше, ніж раніше», — написала авторка законопроєкту про реєстровані партнерства, депутатка Інна Совсун у своєму телеграмі.

Петицію 28 березня створив Петро Жеруха, зібравши підписи понад 40 людей та організацій. Документом президента закликали публічно підтримати запровадження одностатевих партнерств в Україні та сприяти ухваленню законопроєкту № 9103.

Читайте також: Задля підтримки прав жінок та ЛГБТ: у Франції міністерка дала інтерв’ю Playboy

«Одностатеві партнери не можуть ухвалити рішення щодо лікування свого партнера чи партнерки, якщо він чи вона були поранені та не можуть ухвалити такі рішення самостійно, або в гіршому випадку, якщо він чи вона загинули, не можуть розпоряджатися його, її тілом, отримати спадок за пільговими умовами чи отримати соціальний захист від держави, як це передбачено для сімей військових чи постраждалих від війни.

Україна має легалізувати цивільні партнерства для одностатевих та різностатевих пар. Захистити тих, хто захищає її.

Ухвалення цього проєкту як закону розв’яже проблему правового статусу, прав та обов‘язків партнерів і партнерок, правовий режим їхнього майна, питання успадкування, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення одного з них тощо», — йдеться у петиції.

Читайте також: Зеленський відповів на петицію про статеве виховання в освіті

Про що законопроєкт №9103?

Законопроєкт №9103 зареєстрували у парламенті 14 березня. Авторка законопроєкту Інна Совсун розповіла, що працювала над документом упродовж 9 місяців спільно з представниками ЛГБТ-спільнот.

Законопроєкт пропонує запровадити реєстроване партнерство (яке також називають «цивільним») як добровільний сімейний союз двох повнолітніх людей однієї чи різних статей.

Законопроєкт визначає правовий статус, права та обов’язки партнерів та парнетрок, правовий режим майна, питання спадкування, соціальний захист, права у разі смерті чи зникнення парнера чи партерки. Поки що проєкт не покриває питання у сфері усиновленя й опіки дітей та права партнерів у адміністративно-кримінаьній та податкових сферах.

Як відреагувало Міністерство оборони?

У Міністерстві оборони розкритикували законопроєкт. У відомстві кажуть, що не мають даних про тисячі військовослужбовців, які не можуть офіційно оформити стосунки з одностатевими партнерами.

Громадська організація «КиївПрайд» закликала Міністерство оборони України переглянути свою політику щодо цього законопроєкту. Адже така позиція нівелює права та можливості ЛГБТІК+ військових, є неприйнятною та порушує міжнародні стандарти».

У громадській організації «Українські ЛГБТ+ військові за рівні права» також відповіли на заяву Резнікова про те, що у нього немає даних про «тисячі ЛГБТ+ військових» в українській армії. Активісти наголосили, що лише у їхньому об’єднанні є понад 300 ЛГБТ+ військових.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті