Головна Статті «Політика — це жіноча справа»: чому треба йти на Марш жінок 8 березня

«Політика — це жіноча справа»: чому треба йти на Марш жінок 8 березня

0
1,236

Жіночі громадські організації, представниць політичних партій і всіх українських жінок закликали вийти на Марш жінок 8 березня і солідарно заявити про своє право будувати країну. Про це йдеться у заяві Громадського альянсу «Політична дія жінок».

«У нас достатньо знань та досвіду, аби зруйнувати міф про те, що політика — не жіноча справа. Ми вкотре хочемо наголосити, що 8 березня — день боротьби за права жінок», — наголошується у заяві.

Також Громадський альянс озвучив низку вимог та цілей, яких треба досягнути, аби права жінок в Україні були реалізовані та захищені:

«Ми вимагаємо свого право на владу! В світовому рейтингу гендерної рівності Україна посідає 59 місце серед 153 країн. Вже не один рік ми маємо стабільно критичну ситуацію із розширення політичних прав і можливостей. Найближчий виклик — місцеві вибори. Сума грошової застави, згідно із новим виборчим законодавством, може стати додатковим штучним бар’єром для висування жінок на місцевих виборах. Відтак потрібно змінити закон, знизивши суму застави з урахуванням реальних економічних спроможностей громадян. Місце жінки там, де ухвалюють рішення».

Читайте також: УЖФ: Підвищення виборчої застави ускладнить доступ жінок до влади

Прочитати повний текст звернення можна тут.

Нагадаємо, 8 березня у Києві відбудеться Марш жінок. Громадський альянс «Політична дія жінок» долучиться до нього і йтиме окремою колоною.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті