Головна Статті Прем’єром Швеції вперше в історії країни може стати жінка

Прем’єром Швеції вперше в історії країни може стати жінка

0
76
Магдалена Андерссон

Магдалена Андерссон є головною претенденткою на посаду прем’єр-міністра Швеції. Якщо її кандидатуру ухвалять, Андерссон стане першою жінкою на цій посаді.

Про це повідомляє Reuters.

У листопаді її колега з Соціал-демократичної партії Стефан Льовен піде у відставку, тож Андерссон може очолити партію, що автоматично зробить її претенденткою на посаду прем’єр-міністра Швеції.

Але залишитися при владі буде непросто. Першою перешкодою для 54-річної Андерссон стане отримання від парламенту схвалення своєї кандидатури.

Попередні роки соціал-демократи домінували у шведській політиці, але їхня підтримка зменшилася. Андерссон знадобиться підтримка з боку колишньої комуністичної лівої партії і Центристської партії, а також нинішнього партнера по коаліції – «Зелених».

Цим партіям також доведеться підтримати осінній бюджет в грудні. Розколотий парламент може скоротити бюджет, в той час як опитування показують, що лівоцентристський блок відстає від опозиції напередодні загальних виборів у вересні наступного року.

Читайте також: Мерка Парижа Анн Ідальго балотуватиметься на пост президента Франції

Вважається, що Андерссон продовжить впроваджувати курс соціальної та економічної політики Льовена, який демонструє щедрі плани витрат та скорочення податку на прибуток на 2022 рік.

Однак, на відміну від чинного прем’єра, який відомий своїм хистом до переговорів та укладанням угод з політичними партіями, Андерссон вважається менш поступливою.

«Я думаю, що ми побачимо зовсім інший стиль керівництва, – прокоментувала можливе призначення Анніка Страндхолл, колишня міністерка соціального забезпечення. – Андерссон вміє йти на компроміс, але вона завжди прямолінійна, що не всім подобається».

Магдалена Андерссон
Магдалена Андерссон

Магдалена Андерссон – випускниця Школи економіки у Стокгольмі, в якій також деякий час працювала.

У 1995 році вона пройшла курс у Гарвардському університеті. У 1996-му приєдналась до уряду. Андерссон була політичною радницею і директоркою із планування в офісі прем’єр-міністра Йорана Перссона, а потім – державним секретарем у Міністерстві фінансів.

Із 2007 по 2009 вона працювала у парламентській фракції соціал-демократів.

До 2012 року Андерссон була директоркою Шведського податкового агентства (Skatteverket).

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті