Головна Статті Європейська Рада та Європарламент узгодили директиву про обов’язкові декрети для татусів

Європейська Рада та Європарламент узгодили директиву про обов’язкові декрети для татусів

0
1,058

Європейська Рада та Європейський парламент узгодили текст Директиви Європарламенту та Ради Європи про баланс між роботою та приватним життям для батьків та опікунів. Її ключові питання: 10 робочих днів відпустки для татусів при народженні дитини та 2 місяці оплачуваної відпустки по батьківству, які не можуть бути передані іншій особі. Про це ідеться в релізі Європейського парламенту.

Ця директива ще має бути схвалена 28 державами-членами.

«Це дає величезний стимул до сприяння рівності жінок і чоловіків в ЄС. Ця директива сприятиме залученню жінок на ринку праці та рівному розподілу обов’язків по догляду за дітьми між жінками та чоловіками. Це також сприятиме подоланню гендерного розриву в доходах і виплатах», – так прокоментував погодження тексту Директиви Маріус-Константін Будай, міністр праці та соціальної справедливості Румунії.

Метою пропозиції є поліпшення механізмів балансу між роботою та особистим життям, таких як відпустка та гнучкий робочий графік.

«Нова директива стимулюватиме чоловіків і жінок взяти на себе рівну частку в обов’язку, пов’язаному з сім’єю. Нові правила повинні також збільшити використання сімейних відпусток та гнучкі робочі графіки для чоловіків, що полегшить перебування жінок на ринку праці. Батьки та опікуни зможуть краще узгодити своє професійне та приватне життя, а компанії матимуть вигоду від більш мотивованих працівників», – ідеться в релізі .

Суть нововведень, що пропонуються:

– 10 робочих днів відпустки з батьківства, які оплачуються не менше, ніж середній рівень оплати праці;

– 2 місяці оплачуваної відпустки по батьківству, які не можуть бути передані іншій особі (точніше пункт формулюється, як 4 місяці на двох батьків, з яких 2 місяці не може бути передано іншій особі;

– 5 днів відпустки щороку, для тих, хто доглядає хворих родичів;

– можливість для батьків та опікунів наполягати на гнучкому робочому графіку, включаючи дистанційну роботу.

Як відомо, цю пропозицію було представлено у квітні 2017 року. 21 червня 2018 року Європейська рада розпочала переговори з Європейським парламентом. Нині директиву розглянуть країни-члени, також вона має бути схвалена Комітетом постійних представників Ради Європи. Формальне голосування як в ЄР, так і в Європейському Парламенті відбудеться пізніше.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Статті