Головна Навчальні матеріали Школа виборчої кампанії від Шеннон О‘Коннел: Демографічний таргетинг

Школа виборчої кампанії від Шеннон О‘Коннел: Демографічний таргетинг

0
806

Демографічний таргетинг – це процес, завдяки якому політична партія та її кандидати/кандидатки оцінюють, люди якого типу схильні їх підтримувати. Наприклад, чи чоловіки більш схильні голосувати за партію, ніж жінки? Чи молодші люди відчувають сильніший зв’язок з партією, ніж старші? Чи жителі сільської місцевості або міських районів більш прихильно ставляться до партії? Як вуличні торговці/продавчині, водії /водійки таксі, працівники/працівниці сільгосппідприємств, вчителі/вчительки, безробітна молодь, бізнесмени/бізнесвумен, студенти/студентки, власники/власниці магазинів, працівники/працівниці заводів, матері/батьки тощо ставляться до партії та її кандидатів/кандидаток?

Сенс такого розділення населення полягає у тому, що схожі люди схильні мати схожі турботи, а тому їх приваблюють схожі політичні партії та кандидати/кандидатки. Це допомагає у рамках політичних кампаній виявляти, до кого варто звертатись і про що саме варто розмовляти.

Демографічний таргетинг також забезпечує, що в рамках кампанії розуміють існуючі або нові демографічні тенденції, і таким чином вони можуть бути включені до стратегії. Наприклад, велика кількість молоді на Близькому Сході та у Північній Африці є демографічною тенденцією, яку мають враховувати всі політичні партії, частково тому, що ця частина суспільства зрештою домінуватиме серед виборців/виборчинь. Той факт, що безробіття є головною характерною рисою цієї демографічної групи, також вимагає стратегічної політичної відповіді.

Таким чином, демографічний таргетинг загалом відповідає на три запитання кампанії:

  1. Люди яких типів нас вже підтримують?
  2. Люди яких типів були б найбільш схильні нас підтримати (якби вони більше про нас дізнались або якби наші стосунки з ними зміцнились)?
  3. Які існують або з’являються тенденції або можливості щодо населення, які мають бути взяті до уваги в рамках кампанії? Наприклад, чи багато молоді, літніх людей, велика громада іммігрантів, чи кількість жінок, які мають виборче право, значно переважає кількість чоловіків з таким правом тощо?

Читайте також: Школа виборчої кампанії: Де шукати невидимих виборців?

Існує кілька способів здійснювати демографічний таргетинг, проте перш за все важливо визначити конкретні географічні регіони, про населення яких вам би хотілось дізнатись більше. Одним з найточніших способів це зробити є проведення географічного таргетингу, але якщо це неможливо, просто позначте на карті регіони, де ваша партія чи кандидат/кандидатка або вже має підтримку, або там існує потенціал для її збільшення, і почніть шукати демографічну інформацію про ці регіони.

  1. Для здійснення демографічного таргетингу:
    Підготуйте перелік пріоритетних для вас регіонів і позначте їх на карті. Є регіони, щодо яких ви маєте більше дізнатись про їхніх виборців/виборчинь. Якщо ви провели географічний таргетинг, вашими пріоритетними регіонами є ті, які ви визначили як A,- B- або C-регіони для своєї партії чи кандидата/кандидатки, місця, де ви на теперішній момент користуєтесь підтримкою, або які мають потенціал для зростання вашої підтримки.
  2. Зберіть демографічну інформацію для кожного з цих регіонів. Часто найлегше використати дані перепису, оскільки виборчі округи та дані перепису часто організовані з використанням тих самих географічних меж. Якщо надійні дані перепису відсутні, пошукайте інші джерела корисної інформації про населення у пріоритетних регіонах. Ознайомтесь з приміткою в кінці цього матеріалу, щоб дізнатись, як це можна зробити.
  3. Ознайомтесь з демографічною інформацією та поміркуйте, що вона може розповісти вам про виборців/виборчинь та проблеми у регіоні. Спробуйте знайти домінуючі тенденції серед виборців/виборчинь – характерні риси, які є статистично значимими і дають уявлення про тип людей, які проживають у цих регіонах.

З’ясування цього нагадує складання пазлів: ви маєте бути здатні поєднувати інформацію з людьми. Відповіді з’являються, якщо ви поставите багато запитань, наприклад:

  • Як люди заробляють собі на життя у цих регіонах? Чи вважаються вони «економічно активними», тобто чи є у них робота або якийсь дохід? Чи достатньо цього для забезпечення їхніх потреб?
  • Який у регіоні рівень оплачуваної зайнятості? Порівняйте його з кількістю молодих жінок та чоловіків, які можуть шукати роботу.
  • Які рівні освіти та грамотності? Наприклад, чи мають люди у цих регіонах доступ до хороших шкіл, або чи треба дітям витрачати багато часу, щоб дістатися до школи?
  • Що собою являє водогін та каналізація? Чи є доступ до чистої води, діючої каналізаційної системи та нормальних туалетів? Якщо водогінна та каналізаційна система погана, яке значення це має для жителів?
  • Чи існує надійне джерело електроенергії? Якщо ні, яке це має значення з точки зору таких питань, як зберігання харчових продуктів та охорони здоров’я? Яке це має значення з точки зору доступу до телебачення чи інтернету як джерел інформації?
  • Чи багато домашніх господарств очолюють жінки? Це часто є показником бідності.
  • Яким чином люди у цій місцевості переважно отримують інформацію? Щоб це визначити, зверніть увагу на рівень грамотності (чи здатні вони читати газети та журнали), джерела електроенергії (чи є у них доступ до телебачення та інтернету), і чи проживають вони у регіонах, які охоплені радіомовленням.

Здійснення такого аналізу може стати для вашої кампанії джерелом корисної інформації про життя груп виборців, які мають важливе значення для вашої роботи. Хоча завжди варто перевіряти свої висновки щодо того, що є важливим для місцевих громад, шляхом безпосереднього спілкування, наприклад, шляхом опитування або проведення зустрічей з громадою, базова інформація про умови життя може містити важливі ознаки можливих пріоритетів цих громадян.

Читайте також: Школа виборчої кампанії від Шеннон О‘Коннел: Електоральне середовище

 

Зрештою, демографічний таргетинг допомагає кампанії визначити політику та меседж таким чином, щоб у центрі уваги опинились питання, які справді турбують фактичних та можливих прихильників/прихильниць, завдяки чому комунікаційні зусилля будуть спрямовуватись більш ефективно.

50%

Читайте також:

Школа виборчої кампанії від Шеннон О‘Коннел: Географічний таргетинг

Школа виборчої кампанії від Шеннон О‘Коннел: Визначення цільового показнику голосування

Школа виборчої кампанії: Де шукати невидимих виборців?

Школа виборчої кампанії: До яких виборців іти насамперед?

Школа виборчої кампанії від Шеннон О‘Коннел: Електоральне середовище

Школа виборчої кампанії від Шеннон О‘Коннел: Як провести SWOT-аналіз?

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Навчальні матеріали