Головна Статті «Це ганьба!»: нардепи не покарали Сергія Рудика за сексизм

«Це ганьба!»: нардепи не покарали Сергія Рудика за сексизм

0
835
Сергій Рудик, сексист

Верховна Рада не покарала народного депутата Сергія Рудика за сексистські висловлювання. Попри те, що Комітет з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендував парламентові без обговорення ухвалити рішення про позбавлення депутата Сергія Рудика права брати участь у п’яти пленарних засіданнях, народні обранці не підтримали це рішення. «За» було віддано лише 195 голосів.

Читайте також: Кібербулінг: як цькували очільницю Держрибагенства і що можна вдіяти

Зі 195 нардепів, які проголосували за покарання нардепа за сексизм 169 є «Слугами народу», ЄС і «Батьківщина» дали по 6 голосів, «Голос» – 10. Ще 4 голоси – це позафракційні депутати. Жодного голосу не дали ОПЗЖ, «За майбутнє», «Довіра».

«Це ганьба! Верховна Рада, як виявляється, не лише не може ефективно протидіяти сексизму, а ще й не здатна засудити його очевидні волаючі прояви! За формальною логікою це має означати, що вона толерує прояви сексизму?», – прокоментувала результати голосування Лариса Кобелянська, координаторка Громадської ради з гендерних питань при парламентському МФО «Рівні можливості». 

Також вона відзначила той факт, що на розгляді у ВРУ перебуває одночасно 5 законопроектів, спрямованих проти сексизму, а Сергій Рудик – навіть є співавтором одного з них.

«Коли у Верховній Раді реєструється поспіль п’ять законопроєктів, які спрямовані на боротьбу з сексизмом, а потім виявляється лише 195 депутатів, готових реально до цієї боротьби, я щиро вболіваю за майбутнє своєї країни. Це ж як потрібно не поважати своїх громадян, аби толерувати порушення їхніх прав? Скільки ще зусиль має докласти МФО «Рівні можливості» у ВР, громадськість, міжнародні організації, аби пробитись через невігластво і упередженість свідомості народних обранців, аби пояснити їм, що європейські цінності – це і є елементарна повага до гідності і прав людини, а сексизм – це їх викривлення, яке аж ніяк не співзвучне з європейським цінностями», – відзначила експертка.

Нагадаємо, 28 січня Сергій Рудик із трибуни Верховної Ради прокоментував виступ народної депутатки від «Слуги народу» Мар’яни Безуглої про законопроєкт щодо реформи СБУ.

«Мене дивує, як і кожного в цьому залі, як дівчинка, якій 32 роки, яка працювала в системі охорони здоров’я, та ні дня, сподіваюсь, не працювала у цій структурі, закликає нас проголосувати за один з дуже важливих документів, які можуть багато чого змінити», – заявив Рудик.

Крім того, він також порівняв виступ Мар’яни Безуглої з виступом нардепки VIII скликання Ірини Сисоєнко, сказавши: «Згадаймо Ірину Сисоєнко, яка дупля не різала в медицині».

Після цього Інна Совсун взяла слово і вказала Рудику на неприпустимість подібних висловлювань. Її підтримали інші депутатки, які вийшли до трибуни, а нардепка Марія Іонова написала скаргу в регламентний комітет.

Сама Мар’яна Безугла слова Рудика не коментувала.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті