Головна Статті Туреччина вийшла зі Стамбульської конвенції

Туреччина вийшла зі Стамбульської конвенції

0
1,813

Туреччина вийшла з конвенції Ради Європи про запобігання та протидію насильству проти жінок та домашньому насильству.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на турецьке державне інформагентство Anadolu.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підписав указ про вихід із Стамбульської конвенції, підписаної в 2011 році.

Міністерка у справах сім’ї, праці та соціальних служб Туреччини Зехра Зумрут Сельчук заявила, що права жінок гарантовані внутрішнім законодавством Туреччини, особливо в Конституції.

За її словами, турецька правова система є «достатньо динамічною та потужною», щоб впроваджувати нові норми відповідно до потреб.

Як наголосила міністерка, насильство над жінками є злочином проти людства, і що Туреччина рішуче продовжить боротьбу з насильством за принципом «нульової толерантності».

Директор з комунікацій Фареттин Алтун заявив, що Туреччина рішуче продовжує свою боротьбу за те, щоб жінки більше брали участь у соціальному, економічному, політичному та культурному житті.

Читайте також: Тепер ти неконституційна: нові міфи про Стамбульську конвенцію

Багато консерваторів Туреччини кажуть, що пакт заохочує до насильства, підриваючи сімейні структури. Їхні опоненти стверджують, що угоду та законодавство, ухвалене після її виконання, потрібно реалізовувати більш суворо.

«Оголошений Туреччиною вихід із Стамбульської конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок є жахливою новиною. Стамбульська конвенція охоплює 34 європейські країни і загалом вважається «золотим стандартом» у міжнародних зусиллях із захисту жінок і дівчат від насильства, з яким вони стикаються щодня в наших суспільствах. Цей крок є величезною невдачею для цих зусиль і поготів прикрим, що ставить під загрозу захист жінок у Туреччині, по всій Європі та за її межами», – так прокоментувала подію генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич.

У Туреччині в 2019 році було скоєно 474 вбивства жінок, що вдвічі більше, ніж у 2011 році.

Туреччина – перша країна, яка ратифікувала конвенцію Ради Європи, прийняту в Стамбулі. Нині вона стала першою країною Ради Європи, яка вийшла з конвенції, хоча про такі наміри торік заявляла й Польща.

Україна підписала Стамбульську конвенцію ще в 2011 році, але досі не ратифікувала її.

Читайте також: Чому Варшава погрожує вийти зі Стамбульської конвенції?

Тимчасом по світу прокотилася хвиля маршів проти гендерно зумовленого насильства. Найвелелюднішими ці мітинги були у Великій Британії та Австралії.

Стамбульська конвенція включає 81 статтю, згруповану у 12 розділів. Це міжнародний юридичний обов’язковий акт, який охоплює питання, пов’язані з насильством щодо жінки (покарання та переслідування злочинців, захист та допомога жертвам, запобігання та протидії насильства щодо жінок як соціального суспільного явища, мовиться в тексті документа). На сьогодні Конвенцію підписали 46 країн світу + Євросоюз. При цьому ратифікували документ понад 30 країн. Натомість, Болгарія, Чехія, Угорщина, Литва, Латвія, Словаччина, Велика Британія, Ліхтенштейн, а також Україна – ще ні.

За імплементацією Стамбульської конвенції стежить GREVIO — група незалежних експертів, яка займається моніторингом і збором даних, а у випадку особливо серйозних актів насилля може розпочати спеціальну процедуру розслідування.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті