Home Статті У Бельгії представили новий уряд: 10 міністрів, 10 міністерок

У Бельгії представили новий уряд: 10 міністрів, 10 міністерок

2
260

Новий федеральний уряд Бельгії на чолі з прем’єр-міністром Олександром Де Кроо складатиметься з десяти чоловіків-міністрів та десяти жінок-міністерок. Це перший гендерно збалансований уряд Бельгії, відзначає The Brussels Times.

Уряд також вперше включає трансгендерну жінку – це Петра де Саттер на посаді міністра державних підприємств та державного управління.

У четвер, 1 жовтня, новий Кабмін, що складається з 14 міністрів та п’яти державних секретарів (10 франкомовних, 9 голландськомовних), а також прем’єр-міністра Олександр Де Кроо, присягнув королю Філіпу.

Портфелі були розподілені між сімома партіями так званої коаліції Вівальді: фламандськими і франкофонними лібералам (Open VLD і MR), соціалістами (sp.a і PS) і зеленими (groen і Ecolo) та фламандськими християнськими демократами (CD&V).

Де Кроо прагнув забезпечити гендерний баланс у команді Вівальді. В останні роки він боровся за гендерну рівність як у Бельгії, так і за кордоном. Торік Де Кроо опублікував книгу під назвою «Вік жінок. Чому фемінізм також звільняє чоловіків», в якій обґрунтував, чому має бути більше жінок на  керівних посадах.

Однак основний кабінет уряду все ще переважно чоловічий: лише дві з восьми посад там належать жінкам, зокрема Петрі Де Саттер та колишній прем’єрці Софі Вільмес, яка очолила Міністерство закордонних справ.

Крім того, головувати у Палаті представників буде Еліан Тільйо з франкофонної соціалістичної партії, що зробить її першою жінкою, яка отримала цей мандат.

Як пише «Європейська правда», наприкінці серпня  Бельгії вдалося зібрати сім партій за стіл переговорів щодо так званої «коаліції Вівальді» вперше після виборів, що відбулися 15 місяців тому.

Усі попередні спроби сформувати коаліцію більшості після виборів у травні 2019 року виявились невдалими.

У Бельгії не було повністю функціонуючого уряду з грудня 2018 року, коли партія «Новий фламандський альянс» вийшла зі складу адміністрації, очолюваної Шарлем Мішелем, який зараз є президентом Європейської ради. 

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті