Home Статті У Чилі протестують проти призначення племінниці Піночета на посаду міністерки з прав жінок

У Чилі протестують проти призначення племінниці Піночета на посаду міністерки з прав жінок

0
413

Президента Чилі Себастіана Піньєру розкритикували після того, як він призначив міністеркою з прав жінок та гендерної рівності родичку Августо Піночета, пише The Guardian.

Мова йде про двоюрідну племінницю й прихильницю політики диктатора Макарену Сантелісес. Причиною критики стало інтерв’ю 2016 року, в якому Сантелісес нібито високо оцінила «позитивні сторони» диктатури 1973-90 років, коли понад 3000 людей були вбиті або зникли безвісти, а тисячі опинилися у в’язницях і піддавалися катуванню.

Вступивши на посаду, Сантелісес заперечила, що коли-небудь «схвалювала або виправдовувала» порушення прав людини, і закликала чилійців віднині оцінювати її по її справах.

Однак на думку активістів, коментарі Сантелісес про часи військової диктатури, коли щонайменше 316 жінок, з-поміж яких 11 вагітних, були зґвалтовані й потерпали від тортур, абсолютно не відповідають тій ролі, яку вона відтепер обіймає.

«Це призначення є відвертою провокацією і демонструє загальну зневагу уряду до вимог чилійського феміністичного руху», – заявила співзасновниця феміністичної організації «Baila Capucha Baila» Роміна Парада. За її словами, «в країні досі немає міністра в справах прав жінок та гендерної рівності».

The Guardian зазначає, що Сантелісес раніше працювала журналісткою в кількох національних виданнях. У 2012 році вона стала мером невеличкого містечка Ольмуе. У жовтні 2019 року подала у відставку, щоб балотуватися на пост губернатора міста Вальпараїсо від Незалежного демократичного союзу – партії, заснованої у 1983 році для збереження політичної та економічної спадщини диктатури Піночета.

Посада міністерки з прав жінок була вакантною майже два місяці  –  відтоді, як попередниця Сантелісес Ізабель Пло подала у відставку після критики через неефективну роботу.

«Ми надзвичайно стурбовані тим, що на цю посаду постійно призначають некваліфікованих та непідготовлених людей», – наголошує виконавча директорка Асоціації юристок-феміністок Чилі Барбара Сепулведа. За її словами, це призначення є нічим іншим, як «серйзним кроком назад у вирішенні питань прав жінок».

Призначення нової міністерки відбувається на тлі росту хвилі жіночого активізму в Чилі, через два місяці після того, як у 8 Березня в Сантьяго понад мільйон жінок узяли участь у марші за свої права. Цьогоріч у Чилі було зафіксовано 14 феміцидів та 34 випадки замахів на вбивство жінок. Кількість дзвінків на гарячу лінію з питань домашнього насилля після введення режиму ізоляції через коронавірус зросла на 125%.

«У період росту патріархального насилля президент призначив на посаду людину, яка не має ані досвіду, ані відповідної освіти. Тому ми будемо вимагати відставки міністерки, яка втілює в собі все те, проти чого ми ведемо боротьбу», – запевнила речниця організації «Coordinadora Feminista 8M» Хав’єра Манзі.

Також повідомляється, що після призначення Макарени Сантелісес в соцмережах з’явився хештег #WeHaveNoMinister. Таким чином низка феміністичних та правозахисних організацій приєдналися до закликів відправити міністерку у відставку.
50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті