Головна Статті У Чилі представниця корінного народу очолить Конституційну асамблею

У Чилі представниця корінного народу очолить Конституційну асамблею

2
83
Еліза Лонкон змінює конституцію у Чилі

Конституційна асамблея Чилі обрала жінку з корінного населення мапуче очолити процес створення нової конституції. Про це інформує Deutsche Welle.

Еліза Лонкон набрала 96 із 155 голосів у другому турі, щоб забезпечило абсолютну перемогу.

«Я хочу подякувати усім за те, що ви проголосували за мапуче та за жінку, яка змінить історію цієї країни», – сказала 58-річна Лонкон до делегатів. Свій виступ вона проголосила мовою народів мапуче – мапудунгун – та іспанською.

мапуче Еліза Лонкон обрана керівницею Конституційної асамблеї у Чилі

Чому Чилі змінює конституцію?

Конституція Чилі була написана під час диктатури Аугусто Піночета, який правив із 1973 по 1990 рік. Хоча за 30 років чилійської демократії у основний закон були внесені поправки, вона мала багато недоліків. Чилійці вважають цей документ основою соціальних непорозумінь в країні. Минулого року на референдумі більшість чилійців проголосували за створення нової конституції.

Конституційна асамблея складається зі 155 членів, до якої входять юристи, вчителі, домогосподарки, вчені, соціальні працівники та журналісти. Половина із представників – жінки, а 17 – представники корінних народів. Багато із членів асамблеї не мають досвіду роботи на державній службі.

Читайте також: США: Конгресвумен – корінну американку висунуто на секретаря внутрішніх справ

У делегатів є дев’ять місяців із можливістю продовження своїх повноважень на три місяці для виконання завдання. Усі громадяни зобов’язані проголосувати за ратифікацію підсумкового документу. Референдум очікується у 2022 році, і якщо проєкт, представлений зборами, буде відхилений, стара конституція залишиться в силі.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті