Головна Статті У новому уряді Афганістану не буде жінок-міністерок

У новому уряді Афганістану не буде жінок-міністерок

0
605
В новому уряді Афганістані, який формують бойовики «Талібану», не буде жодної жінки, яка б очолила певне міністерство

В новому уряді Афганістані, який формують бойовики «Талібану», не буде жодної жінки-міністерки.

Про це BBC повідомив представник «Талібану» Шир Мохаммад Аббас Станекзай, передає сайт Букви.

Повний склад нового уряду таліби оголосять через кілька днів. За словами терористів, уряд буде «інклюзивним», оскільки в його складі будуть представники різних етнічних груп.

Як наголошується, жінок на міністерських посадах не буде, однак вони можуть «мати певну роль» – їм дозволять працювати в урядових установах.

Читайте також: Афганістан: Таліби звільняють жінок з роботи, а їхні посади віддають родичам-чоловікам

У 90-х, коли таліби були при владі в Афганістані, жінок суттєво обмежували у правах. Вони не могли навчатися та виходити з дому без супроводу чоловіків та мали носити бурки – одяг, що повністю закриває тіло.

Нагадаємо, 18 серпня 2021 року ЄС та ще 20 країн світу звернулися до нової влади Афганістану із заявою зберегти права та свободи жінок, які за останні 20 років стали невід’ємною частиною життя жінок та дівчат в Афганістані.

Підписанти висловили глибоку стурбованість з приводу подальшої можливості жінок і дівчат в Афганістані навчатися, працювати та вільно пересуватися. 

«Ми закликаємо усіх, хто має відповідну владу та авторитет на території Афганістану, гарантувати їхній захист. Афганські жінки та дівчата, як і весь афганський народ, заслуговують на безпечне та гідне життя. Важливо не допустити будь-якої дискримінації та зловживань. Ми, міжнародна спільнота, висловлюємо готовність надавати їм гуманітарну підтримку та іншу допомогу і забезпечити, щоб їхні голоси було чути», – ідеться в заяві. 

Як відомо, бойові дії в Афганістані почалися 9 липня, за короткий термін «Талібан» захопив ключові міста країни.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті