Головна Статті Уряд Естонії знову очолила Кая Каллас

Уряд Естонії знову очолила Кая Каллас

1
478
Кая Каллас
Кая Каллас

Кая Каллас знову стала прем’єркою Естонії. За її призначення проголосували 59 парламентарів, повідомляє ERR.

Тепер Каллас має представити президенту список кандидатів на посади міністрів. За поточними планами, це відбудеться в понеділок, після чого міністри складуть присягу у парламенті.

Читайте також: Кая Каллас плела маскувальні сітки для ЗСУ

Уперше Каллас стала прем’єркою Естонії у 2021 році. Тоді вперше в історії естонський уряд очолила жінка.

Каллас має тривалу полтичну кар’єру. 2014 рік відкрив нову сторінку у її кар’єрі. Вона балотувалася та була обрана до Європейського парламенту.

Кая Каллас
Кая Каллас

За два перших роки роботи у 2016 році Каллас увійшла до 30-ки найвпливовіших депутатів Європарламенту за версією видання Politico. А ще за рік, у 2017, згідно оцінок організації VoteWatch, вона посіла шосту позицію серед найбільш впливових євродепутатів у сфері цифрових технологій та телекомунікацій. Того ж року Каллас оголосила про те, що планує повернутися до естонської політики.

2018 року Кая Каллас обрали очільницею Партії реформ. У березні 2019 тодішня президентка Естонії Керсті Кальюлайд запропонувала Каї сформувати уряд. Але тоді Партія реформ не змогла сформувати коаліцію. Тож очолити уряд Каї Каллас вдалося тільки у 2021, після корупційного скандалу, який спричинив відставку уряду Юрі Ратаса.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті