Головна Статті Уряд затвердив Державну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

Уряд затвердив Державну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

0
1,283

Уряд затвердив Державну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року. Відповідну постанову було проголосовано на засіданні Кабінету Міністрів України.

Програмою визначено основні завдання, спрямовані на підвищення рівня дотримання принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя українського суспільства. Зокрема, передбачено:

  • удосконалення нормативно-правової бази;
  • урахування гендерного компонента в програмах економічного та соціального розвитку;
  • удосконалення механізму проведення гендерно-правової експертизи;
  • розширення переліку статистичних показників, диференційованих за статтю;
  • зменшення гендерного дисбалансу у сферах державної служби та управління людськими ресурсами (зокрема, розроблення та внесення до програм курсів підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків);
  • удосконалення механізмів реалізації права на захист від дискримінації за ознакою статі;
  • внесення гендерної складової до програми реформ.

«Цей важливий документ впроваджує європейські стандарти рівності у всіх сферах життя суспільства. Очікуємо, що, виконавши програму, ми отримаємо розширення доступу жінок і чоловіків до товарів і послуг, врахувавши в нормативці особливі потреби різних категорій українців (за ознаками віку, місця проживання, інвалідності, соціально-економічного статусу)», – написала на своїй Фб-сторінці Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Серед своїх очікувань вона також назвала збільшення частки жінок серед народних депутатів України та депутатів обласних і місцевих рад, зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків, створення комплексної системи реагування на випадки дискримінації за ознакою статі.

Згідно з постановою, буде вдосконалено обов’язковий нині механізм проведення гендерно-правової експертизи, а до програм курсів підвищення кваліфікації держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування будуть додані питання гендерної рівності.

«Два тижні тому на нараді з гендерних питань із заступниками міністрів ми прийняли рішення включити заходи Державної програми до міністерських планів, а наприкінці квітня проведемо селекторну нараду з ОДА щодо гендерних пріоритетів, де також обговоримо створення регіональних програм забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», – наголосила віце-прем’єр-міністерка.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Статті