Головна Статті Урядова постанова № 69: що з нею не так?

Урядова постанова № 69: що з нею не так?

2
51
Світлана Свідерська-Лоб.
Світлана Свідерська-Лоб

Під час останнього обміну стало відомо, що з полону звільнили 21-річного Юрія, сина колишньої депутатки Гвардійської громади (Хмельницька область) Світлани Свідерської-Лоб, пишуть на сторінці Українського жіночого конгресу.

Аби боротися за сина й вимагати звільнення полонених, Світлана Свідерська змушена була скласти повноваження депутатки. Їй потрібно було часто їздити за кордон, а урядова постанова № 69 «Про внесення змін до правил перетинання державного кордону громадянами України» забороняє виїзд усім депутатам та депутаткам без службового відрядження.

«Світлана, як і тисячі інших місцевих депутаток, працювала на громадських засадах, без зарплати — тож підстав на службові відрядження не мала. Вона обрала сина. Заради боротьби за його долю відмовилася від депутатських повноважень», — зазначили в Українськогому жіночому конгресі.


Читайте також: Заборона виїзду за кордон для депутаток: чому це не про рівність?


«Давно треба скасувати недолугу й аморальну постанову № 69»

«Уряду давно треба скасувати недолугу й аморальну постанову № 69», — переконана народна депутатка Ірина Геращенко

«Ми всі дуже вболівали за сина нашої колежанки, колишньої депутатки Гвардійської громади Світлани Свідерської-Лоб. Її син, Юрій, захисник Азовсталі, 19-тирічним потрапив в полон під час оборони Маріуполя. Історію пані Світлани я розповідала премʼєру Шмигалю і спікеру Стефанчуку. Це вона була змушена скласти мандат, аби мати змогу брати участь в заходах на підтримку сина за кордоном. Куди її як депутатку селищної (!) ради не випускали через свавільні укази влади на заборону виїзду жінок», — розповіла Геращенко.

Координаторка Громадської ради при МФО «Рівні можливості» Лариса Кобелянська наголосила, що історія Світлани яскравий приклад та нагода знову згадати про постанову та мотивувати владу переглянути умови виїзду депутаток за кордон.

«Це дійсно фантастична історія. Пані Світлана відіграла значну роль у тому, аби надати розголосу й публічності постанові 69. Її «кейс» згадувався під час всіх звернень до уряду з вимогою скасувати це абсурдне за своєю сутністю рішення. Я щаслива, що її син вийшов із полону живим, і теж вірю в її повернення до активної участі в місцевому самоврядуванні. На таких жінках, по суті, воно і тримається зараз», — прокоментувала Лариса Кобелянська.

Про що постанова № 69?

Постанова Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 69 заборонила перетин кордону всім депутатам місцевих рад, незалежно від їх військового обов’язку, зокрема жінкам, особам із інвалідністю, пенсіонерам.

Нині законно перетнути кордон депутатки можуть тоді, коли:

  • мають рішення про службове відрядження за кордон;
  • мають дитину (дітей) віком до 18 років для відвідування дитини, яка вже за кордоном, або для супроводу такої дитини за кордон. Документом, що підтверджує перебування за кордоном дитини може бути довідка про перебування дитини на консульському обліку за кордоном;
  • виїзд на лікування за кордоном при наявності листа міністра охорони здоров’я про погоджений із іноземною стороною перелік осіб та який заклад охорони здоров’я іноземної держави може прийняти на лікування за кордоном;
  • у разі смерті за кордоном одного із членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення (батьків, чоловіка, дітей, у тому числі усиновлених, рідних братів та сестер, баби та діда з боку матері і з боку батька, онуків).
Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті