Громадське об’єднання «Всі разом!» звернулося до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою звільнити Катерину Левченко з посади Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, а також «вгамувати її». З аналогічними вимогами виступила організація «Катехон», яка закликала своїх прибічників на акцію «Стоп гендерний Гулаг», що має серед своїх вимог таке: «Ми вимагаємо не тільки звільнення з посади гомо-комісарші Левченко, але й цілковитого скасування посади урядової уповноваженої з питань гендерної політики!»
Натомість інші громадські організації, зокрема Український жіночий фонд, закликають підтримати Уповноважену у Фейсбуці.
Каталізатором подій стало інтерв’ю Катерини Левченко, Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, Громадському радіо, де вона зробила оцінку заяв Івано-Франківської та Хмельницької облрад, а також наголосила на тому, що звернеться до Служби безпеки України.
«У понеділок такий лист буде відправлено до СБУ», — сказала вона.
За інформацією Левченко, документи однакового змісту поширюються невідомими по багатьох обласних та місцевих радах України. На її думку, це загрожує національній безпеці країни.
«Це не написано Івано-Франківськими депутатами. Це спланована акція, яка загрожує національній безпеці. Саме ця акція загрожує, а не Стамбульська конвенція і не закон України про забезпечення рівних прав для жінок і чоловіків або про запобігання дискримінації», — розповіла Левченко.
За словами Левченко, звернення депутатів не є конституційним.
«Одразу скажу, що звернення не відповідає Конституції, але, звичайно, треба робити більш ґрунтовний аналіз. Можна це назвати слоганом «Назад у СРСР». Таке враження, що люди приїхали з Російської Федерації, де досі сьогодні відмовляються визнати права людини», — сказала вона.
Як відомо, депутати Івано-Франківської облради звернулися до президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Ради національної безпеки і оборони із закликом захистити «інституцію сім’ї» в Україні.
Депутати вимагають не допустити ухвалення Закону «Про цивільне партнерство», виключити з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що ставлять за мету «подолання ґендерних стереотипів», зупинити спроби ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульської конвенції). Серед вимог також є заборона проведення маршів рівності, фестивалів квір-культури та ухвалення закону «Про заборону пропаганди гомосексуалізму».
Крім того, на днях депутат Хмельницької обласної ради Артем Ромасюков також опублікував звернення щодо «захисту інституції сім’ї в Україні». Він пропонує заборонити гендерну політику і спроби ратифікувати Стамбульську Конвенцію.
Публічно позицію депутатів Івано-Франківської облради підтримав Олександр Турчинов, секретар Ради національної безпеки та оборони.
У своїй статті, що вийшла учора, 11 грудня, високопосадовець заявив, що бажає «публічно підтримати позицію депутатів Івано-Франківської обласної ради, що виступили на захист сімейних цінностей, на захист українських дітей від пропаганди збочень». Турчинов закликав народних депутатів не голосувати за ратифікацію Стамбульської конвенції, а також натякнув на електоральні переваги «справжніх цінностей»:
«Не всі в Україні знають, що перемогу президенту Трампу в США забезпечили мільйони протестантів-християн. Адже він обіцяв не лише створити нові робочі місця, а й повернути до шкіл Біблію, зупинити неомарксистський атеїстичний наступ на справжні цінності. Впевнений, якщо Трамп виконає обіцяне, його оберуть і на другий термін».
Нагадаємо, 7 – 8 грудня у Києві відбувся Другий український жіночий конгрес. У його роботі взяли участь президент України Петро Порошенко, президентка Литви Даля Грибаускайте, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, віце-прем’єри Іванна Климпуш-Цинцадзе та Геннадій Зубко, віце-спікерка Верховної Ради України Ірина Геращенко, народні депутатки й депутати України, міжнародні партнери, учасники з України.
Під час конгресу президент України Петро Порошенко закликав депутатів винести на наступне засідання Верховної Ради питання про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству, відому також як Стамбульська конвенція.
Також учасниці та учасники Другого українського жіночого конгресу подали звернення щодо протистояння антигендерним рухам до голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар.
«Ми закликаємо своїх колег і колежанок, депутатів всіх рівнів, громадських діячів, міжнародних партнерів об‘єднатись і не дати «протягнути» антигендерні постанови у радах всіх рівнів та у виконавчих структурах», – йдеться у зверненні.
50%