Головна Статті В Україні запустили програму підтримки для дружин полонених та зниклих безвісти

В Україні запустили програму підтримки для дружин полонених та зниклих безвісти

1
1,896

В Україні започаткували програму кваліфікованої психологічної допомоги для українських жінок, чиї рідні зникли безвісти під час воєнних дій або перебувають у полоні. По це повідомила керівниця проєктів та програм «Допомога жінкам» благодійного фонду «Майбутнє для України» Анна Грубая. Проєкт матиме назву «Невизначена втрата», пише Укрінформ.

Анна Грубая

«Цей проєкт передбачає надання 16 безкоштовних консультацій психолога для жінок, 6 індивідуальних та 10 групових. Також жінкам пропонуватимуть долучатись до щомісячної групи підтримки після проходження курсу консультацій. Ми розуміємо, що не кожна жінка готова ділитися своїм особистим на загал, хтось хоче працювати індивідуально з психологом, і ми цей шлях підтримуємо. Водночас, після індивідуальної роботи, якщо жінка готова, вона може працювати в групі разом з іншими жінками, або розділити свій біль і отримати цю необхідну підтримку», — розповіла Анна Грубая.


Читайте також: «Марш жінок» запустив чат-бот психологічної підтримки для бійчинь


За її словами, в групах не більше семи жінок, яких об’єднують за сімейною приналежністю (матері, дружини, доньки) та за статусом (зниклий безвісти або в полоні).

Анна Грубая зазначила, що проєкт передбачає високий професійний підхід, адже українські фахівці проходять навчання в психологині Рут Дорум з Ізраїльської коаліції травми (Israel Trauma Coalition). Експертка підкреслила, що вміння працювати з травмою і реалізовувати це практично є важливим, адже не можна допустити повторної травматизації у людини.

Досі багатьом людям незрозуміло, що відчувають жінки, які чекають своїх рідних із полону

Співзасновниця Асоціації родин захисників «Азовсталі» Ольга Андріанова зауважила, що наразі є величезний попит на психологічну підтримку, і дуже важливо її надавати.

Ольга Андріанова

«У соціумі досі багатьом людям незрозуміло, що відчувають жінки, які чекають своїх рідних з полону, або у яких чоловіки зникли безвісти, або загинули. Дуже часто вони задають некоректні питання цим жінкам, і цей тиск на них є дуже важким», — сказала вона.


Читайте також: Уривок із книжки Валерії «Нави» Суботіної «Полон»


Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в системі органів сектору безпеки й оборони Олександр Кононенко зауважив, що дуже важливо регулярно проводити мітинги на підтримку військовополонених по всій Україні.

Олександр Кононенко

«Це дуже важливо, як і для нагадування українському суспільству про те, що ще дуже багато наших захисників знаходяться в полоні. І більш важливим є нагадування міжнародній спільноті про ті проблеми, які не вирішуються. Бо саме РФ в числі інших країн підписала Женевські конвенції, де дуже чітко визначено всі вимоги до перебування в полоні», — сказав Кононенко.

Залишити заявку на отримання психологічної допомоги можна за посиланням.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті