Міністерство соціальної політики, профспілки та Федерація роботодавців України погодилися щодо необхідності ратифікації Конвенції № 171 «Про нічну працю», про це пише сайт «Солідарність» з посиланям на Фейсбук Ірини Суслової, в якому народна депутатка підсумувала результати засідання у Міністерстві соціальної політики робочої групи щодо змін до законодавства про нічну працю для жінок.
Нині згідно зі статтею 175 Кодексу законів про працю, залучення жінок до робіт у нічний час не допускається, однак на практиці ситуація зовсім інша – жінки працюють вночі, проте неофіційно.
«На часі ратифікація конвенції Міжнародної організації праці №171 «Про нічну працю». Вона передбачає низку заходів для охорони здоров’я та соціального захисту нічних працівників та працівниць. Проте, наразі існує важлива перепона. Між Конвенцією та Кодексом законів про працю є розбіжність у визначенні, якими ж є межі нічного часу. Конвенція визначає його як період тривалістю не менше ніж сім годин підряд, охоплюючи проміжок між північчю та 5 годиною ранку. КЗпП вказує, що це проміжок з 10 годин вечора до 6 години ранку», – пояснила Суслова.
Існує ризик, що в разі ратифікації Конвенції роботодавці не будуть включати ці кілька годин в категорію нічної праці, щоб заощадити на зарплаті працівників. Саме тому парламентарка запропонувала спрямувати звернення до представництва МОП в Україні, аби вони роз’яснили, які години слід вважати нічною працею та чи не бачать вони передумов для зловживань.
Також в Кабміні на погодженні перебуває законопроект про дозвіл нічної праці для жінок. Винятком будуть лише вагітні жінки, а також працівники обох статей, які мають дітей до 3 років.
50%
Ілюстрація – з Фейсбук-сторінки Урядової уповноваженої з ґендерної політики