Головна Статті В Україну прибула з візитом президентка Швейцарії Симонетта Зоммаруга

В Україну прибула з візитом президентка Швейцарії Симонетта Зоммаруга

13
1,319
Фото: voanews.com

Президентка Швейцарської Конфедерації Симонетта Зоммаруга прилетіла до України з триденним державним візитом на запрошення президента України Володимира Зеленського, пише Інтерфакс.

«Уперше в історії українсько-швейцарських відносин до України з триденним державним візитом прибула президентка Швейцарської Конфедерації Симонетта Зоммаруга. Як для України, так і для Швейцарії, це перший офіційний візит високого рівня після завершення безпрецедентних обмежувальних заходів у зв’язку з коронавірусом», – повідомляє посольство України у Швейцарії.

Зазначається, що мета двосторонніх переговорів – сприяння подальшому розвитку контактів між лідерами України і Швейцарії та поглибленню політичного діалогу на всіх рівнях. Також під час візиту президент Швейцарії відвідає Донбас, де Швейцарія надає безперервну гуманітарну допомогу.

«Перебування в Києві Симонетти Зоммаруги розпочнеться із культурної програми, під час якої йтиметься про сучасне мистецтво та прекрасну музику, яку так любить пані президент», – додали в посольстві.

У свою чергу, перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова розмістила у Facebook фото з прибуття Зоммаруги до аеропорту Києва.

Джапарова зазначила, що тема Криму та наслідків тимчасової окупації також буде передбачена заходами програми візиту президента Швейцарії.

«Швейцарія підтримує велику кількість гуманітарних проектів, спрямованих на підтримку громадян України. Швейцарія інвестувала в економіку України $1,715 млрд. (Станом на січень 2020 р.) країна входить до 5-ки головних країн-інвесторів в економіку України, випереджаючи Францію, Італію чи Австрію. Найбільший обсяг швейцарських інвестицій в Україну надійшов до промисловості (біля 60%)», – зазначила заступниця міністра.

Читайте також: До парламенту Швейцарії обрали 42% жінок

Як повідомлялося, раніше Офіс президента України анонсував візит президента Швейцарської Конфедерації Симонетти Зоммаруги 20-23 липня.

Програмою візиту передбачено переговори глав держав у форматі віч-на-віч і в складі делегацій. Планується обговорення широкого спектру питань двосторонніх українсько-швейцарських відносин, а також взаємодії сторін на міжнародній арені.

Зеленський і Зоммаруга здійснять спільну робочу поїздку на Донбас для ознайомлення з ситуацією з безпекою та соціально-економічною ситуацією в регіоні, а також станом реалізації проектів швейцарської гуманітарної допомоги.

59-річна Симонетта Зоммаруга обіймає посаду президентки з 1 січня 2020 року. У Швейцарії президент обирається Федеральними зборами з числа членів Федеральної ради (уряду) терміном на один рік без права переобрання на наступний термін. Президент є також главою уряду. Основними функціями президента є прийом високих іноземних гостей і ведення засідань Федеральної ради.

Зоммаруга – членкиня Соціалістичної партії. Працювала в уряді з 2010 року. Раніше була міністеркою навколишнього середовища, транспорту, енергетики та зв’язку, а також міністеркою юстиції. Це її другий президентський термін, перший був у 2015 році. Відзначилася тим, що просувала закон про рівну оплату праці жінок і чоловіків.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті