Home Статті Верховна Рада призначила Юлію Лапутіну міністеркою у справах ветеранів

Верховна Рада призначила Юлію Лапутіну міністеркою у справах ветеранів

3
310

Верховна Рада призначила генерал-майорку Юлію Лапутіну міністеркою у справах ветеранів. До цього вона обіймала посаду заступниці начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України, пише Лівий берег.

Її кандидатуру підтримали 248 нардепів. Фракція «Європейська солідарність» як опозиція за кадрове призначення не голосувала, але пообіцяла свою підтримку в подальшій роботі. 

Це друга жінка-міністерка в уряді Дениса Шмигаля: також є Марина Лазебна, яка очолює Міністерство соціальної політики. Всього в Кабінеті міністрів України нині три жінки, враховуючи віцепрем’єр-міністерку Ольгу Стефанішину.

Читайте також: «Жіночі обличчя лідерства з Оленою Єною»: Ольга Стефанішина

Голова уряду Денис Шмигаль представив кандидатуру Лапутіної депутатам. 

«Кандидатка має значний професійний досвід, знає проблематику ветеранів не зі слів, а на практиці», – зазначив Шмигаль.

Сама Лапутіна під час виступу зазначила, що кількість учасників та учасниць бойових дій в Україні складає близько 400 000 людей. 

«Коли приходить звістка про втрати на фронті – ми всі розуміємо це як трагедію. Проте коли приходить звістка, що черговий ветеран через посттравматичний синдром втратив контроль і наклав на себе руки – хіба це не така ж трагедія? Це все втрати через війну. Наслідки війни заважають людині повернутися до нормальної роботи і життя», – зазначила вона.

Попередній міністр у справах ветеранів генерал-лейтенант Сергій Бессараб був відправлений парламентом у відставку за власним бажанням 16 грудня. 

Профільний комітет рекомендував прийняти відставку, зазначивши, що вона пов’язана, зокрема, зі станом здоров’я Бессараба. 

Юлія Лапутіна – генерал-майорка СБУ, друга жінка в історії України, яка отримала військове звання генерала. Докладніше про неї читайте в інтерв’ю. 

Лапутіна як офіцерка «Альфи» зупиняла у 1994-ому сепаратистів у Криму, а вже через 20 років, як командирка опергрупи, – бойовиків на Донбасі. У квітні 2014 року Юлія Лапутіна брала участь у першій операції спецслужби в АТО – обороні Краматорського аеропорту. Вже тоді, за її словами, вона зрозуміла, що російська агресія буде тривалою.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті