Головна Статті Верховний суд Індії дозволив жінкам вступати до Національної академії оборони

Верховний суд Індії дозволив жінкам вступати до Національної академії оборони

2
117
Верховний суд Індії дозволив жінкам вступати до Національної академії оборони

Верховний суд Індії у середу, 22 вересня, ухвалив рішення, згідно з яким жінки тепер можуть складати вступні іспити до головної індійської академії оборони, де навчалася переважна більшість командирів армії, флоту та ВПС країни. Таким чином це дасть можливість жінкам продовжувати військову кар’єру на найвищому рівні.

Як відзначає New York Times, це є важливою віхою в патріархальній країні для просування цінностей гендерної рівності.

У позові, що його було подано до Верховного суду Індії, стверджувалося, що недопущення жінок до участі у вступних іспитах до Національної академії оборони є порушенням Конституції Індії, яка забороняє дискримінацію за ознакою статі.

Жінки становлять крихітну частку з понад 1,3 мільйона військовослужбовців Індії. Вони можуть служити офіцерками, але їхнє кар’єрне просування було обмежено, оскільки вони не могли вступати до елітної військової академії. Для порівняння, аналогічні школи в Сполучених Штатах, такі як Військово-морська академія та Академія ВВС, почали приймати жінок ще у 1976 році.

Читайте також: В індонезійській армії скасували перевірку жінок на незайманість

Жінки служили в збройних силах Індії з часів колоніального панування Великої Британії. Вони були медсестрами під час двох світових воєн. У 2007 році індійські жінки-медики утворили Перший  жіночий миротворчий батальйон Організації Об’єднаних Націй у післявоєнній Ліберії.

З початку 1990-х років у відповідь на судові справи жінки також отримали дозвіл на службу в навчальних та юридичних підрозділах збройних сил. Згодом їм було дозволено служити у восьми військових підрозділах, включаючи інженерні війська, розвідку, логістику, парамілітарні сили та військову поліцію.

Проте можливості військової кар’єри для жінок були вкрай обмеженими через брак відповідної освіти:  тільки чоловіки могли розпочати службу у збройних силах у віці 17 років, вступивши до Національної академії оборони, чотирирічної програми, яка забезпечує основу військового керівництва Індії. Натомість жінки могли відвідувати лише менш престижний 11-місячний курс навчання.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті