Home Статті Відразу п’ять найбільших міст Франції очолили жінки

Відразу п’ять найбільших міст Франції очолили жінки

Делфін Лабей здобула перемогу, балотуючись на посаду мера міста Періге,
фото sudouest.fr

Париж, Марсель, Страсбург, Лілль і Нант. За попередніми результатами муніципальних виборів, що відбулися 28 червня, ці п’ять найбільших міст Франції очолили жінки. Крім того, в Марселі, Безансоні, Біарріці, Періге та Пуатьє жінок уперше в історії цих міст обрали мерками.  

Анн Ідальго
Фото: france24.com

У Парижі перемогла 61-річна соціалістка Анн Ідальго, яка в 2014 році стала першою жінкою-мером столиці Франції. Цього разу її переобрали на цей пост із великим відривом від інших кандидаток.

За Ідальго проголосували 48,5% виборців. На другому місці опинилася Рашида Даті (33%). Тоді як колишня міністерка охорони здоров’я Аньєс Бюзеннабрала лише 13%.

Читайте також: Одразу три жінки стали ключовими кандидатками на крісло мера Парижа

Мартін Обрі
Фото: france24.com

У Ліллі 69-річна соціалістка Мартін Обрі ледве зберегла свою посаду, обійшовши кандидата від «зелених» із перевагою в 227 голосів, і отримала 40%. Це вже четвертий, і як вона сама пообіцяла, останній мандат очільниці міста. Колишня голова Соціалістичної партії Франції керує Ліллем уже 19 років, ставши першою жінкою-мером цього міста в 2001 році.

Жоанна Роллан,
Фото: 20minutes.fr

У Нанті сценарій муніципальних виборів був подібним до столичного. 41-річна соціалістка Жоанна Роллан, яка в 2014 стала першою жінкою-мером міста, була переобрана на свій пост, випередивши двох суперниць із результатом 59,67% голосів виборців.

Жанна Барсегян,
Фото: asbarez.com

У Страсбурзі 39-річна юристка, представниця партії Зелених Жанна Барсегян залишила позаду кандидата від правлячої партії «Вперед, Республіко», набравши 41,7% голосів. Барсегян походить із родини вірменських емігрантів. Вона відома тим, що брала участь у низці екологічних проєктів (найвідоміший з-поміж них — «Живий Рейн», який активісти реалізовували задля відновлення екосистеми річки). Медіа назвали її перемогу «несподіванкою». Однак обрання Барсегян дуже природньо вписується в контекст «зеленої хвилі» у Франції, адже за результатами другого туру муніципальних виборів у низці великих міст перемогли представники та представниці «зелених».

Мішель Рубірола
Фото: flipboard.com

У Марселі, другому за величиною місті Франції, підсумки другого туру ще не підбили. Місто чекає так званий «третій тур»: нового мера обиратимуть 3 липня під час голосування муніципальних депутатів. Однак уже ясно, що вперше в історії місто може очолити жінка. За підсумками голосування на виборах перемогла представниця «зелених» 63-річна Мішель Рубірола, яка набрала 38%. Її суперниця, кандидатка від правої партії «Республіканці» Мартін Вассаль отримала 30% голосів.

Також у Біарріці, Періге, Безансоні та Пуатьє жінок уперше в історії цих міст обрали мерками.  В двох останніх містах перемогли представниці «зелених».

Леонор Монкодюї
Фото: la-croix.com

У Пуатьє 30-річна Леонор Монкодюї обійшла чинного мера-соціаліста Алена Клейса, набравши 42,83%.

Анн Віньйо,
Фото: flipboard.com

У Безансоні 60-річна дослідниця-екологиня Анн Віньйо перемогла суперника від правої партії «Республіканці» з результатом 43,83%. З 2014 по 2020 роки вона працювала помічницею мера цього міста.

«Жінка в Безансоні – це новий і дуже важливий сигнал… Я сподіваюся, це стане сигналом, що політика має бути інакшою», – сказала Віньйон, прокоментувавши свою перемогу.

У Біарріці перемогу здобула Медер Аростегай, отримавши 50,22% голосів.

Медер Аростегай
Фото: sudouest.fr

«Це потужне відчуття – бути першою жінкою-мером Біарріца», – заявила вона журналістам.

Делфін Лабей
Фото: sudouest.fr

Тим часом соціалістка Делфін Лабей перемогла на виборах у місті Періге (за неї проголосували 40,5% виборців).

Як повідомлялося, другий тур місцевих виборів у Франції був перенесений через пандемію і відбувся 28 червня в умовах вкрай низької явки (понад 40%) через три місяці після проведення голосування у першому турі (15 березня). Вибори відтермінували через пандемію коронавірусу. У більшості міст переможців визначили за підсумками першого туру, однак чимало великих міст потребували проведення голосування у другому турі. Однією з причин низької явки цього разу міг стати острах людей заразитися коронавірусом. Вибори відбувалися із безпрецедентними санітарними заходами безпеки. Вхід на дільниці дозволявся лише у захисній масці.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Вікторія Кобиляцька
Більше публікацій Статті