Головна Статті Юлія Лапутіна: «Я чекаю на жінку-генерала з бойових підрозділів»

Юлія Лапутіна: «Я чекаю на жінку-генерала з бойових підрозділів»

1
88
Очільниця Міністерства у справах ветеранів Юлія Лапутіна
Юлія Лапутіна

Близько 8 тисяч жінок з 2014 року отримали статус учасниць бойових дій, а понад шість тисяч нагороджені державними та відомчими нагородами і відзнаками. Така інформація прозвучала на П’ятому українському жіночому конгресі.

«Ми прагнемо підняти оперативну ефективність за рахунок якісних умінь і навичок жінок-військовослужбовиць. Жінки можуть бути ефективними лідерками та командирками», – сказав Сергій Наєв, Командувач Об’єднаних сил Збройних Сил України.

Сергій Наєв, Командувач Об'єднаних сил Збройних Сил України.
Сергій Наєв

Очільниця Міністерства у справах ветеранів Юлія Лапутіна зазначила, що наразі у керівному складі Збройних Сил жінок дуже мало, хоча багато жінок на це заслуговує.

«Рівність можливостей чоловіків і жінок – це рівність можливостей у захисті країни. Жінка на рівні з чоловіком може піти захищати країну. Це про розвиток безпекової спроможності… Я чекаю на жінку-генерала саме з бойових підрозділів, а не тільки з підрозділів забезпечення. У нас дуже багато дівчат які працюють в бойових підрозділах спеціальних операцій, досить досвідчених у боях, які на це заслуговують», – заявила Юлія Лапутіна.

Читайте також: Генерал-майорка СБУ Юлія Лапутіна: «Росія підживлює рухи за традиційні цінності»

Цю думку поділяє народна депутатка України Марія Іонова. За її словами, У 2014 було дуже багато питань без відповідей, тому що з’явились нові соціальні групи. Наприклад, жінки, які виконували бойові функції, були записані не на бойових посадах, а жінки-ветеранки не мали статусу УБД. «За 5-6 років ми докорінно змінили ситуацію», – зазначила Марія Іонова.

Марія Іонова
Марія Іонова

Нагадаємо, що у 2016 році Міноборони кардинально збільшило перелік дозволених для жінок рядових та сержантських посад, в 2017-му дозволило офіцерам-жінкам служити на кораблях і підводних човнах. А 6 березня 2020 року було знято обмеження щодо призначення жінок на офіцерські посади зокрема й у військових частинах спеціального призначення.

Як пише Ukrmilitary, в Збройних Силах України проходить службу 31 757 жінок, що становить 15,6% від загальної кількості військовослужбовців. Якщо порівнювати з багатьма арміями світу, то це один із найвищих показників кількості жінок, які служать у війську, у співвідношенні до загальної чисельності збройних сил. 4 810 з них – офіцери (8,9%), 25 780 – особи рядового, сержантського та старшинського складу й 1 162 – курсантки.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті