Народна депутатка Світлана Войцеховська, МФО «Рівні можливості», подала депутатське звернення до Національного агентства з питань державної служби, у якому просить перевірити відповідність займаній посаді та ініціює службове розслідування щодо Сергія Рябоконя, заступника директора Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України, та Олександра Товстенка, директора Департаменту заробітної плати та умов праці. Про це депутатка пише на своїй сторінці у Фейсбук і публікує скани звернення.
Як ідеться у зверненні, під час офіційного заходу у Мінсоцполітики, а саме консультації з денонсації 45 Конвенції Міжнародної організації праці щодо використання праці жінок на підземних роботах, Сергій Рябокінь заявив про те, що жінка фізично не може бути снайперкою, а на зауваження, що так давно і є, реагував сміхом, зауважуючи, що «така жінка йде на позицію, а якийсь помічник тягне за нею 20-кілограмову гвинтівку».
«Звертаємо увагу, що таку поведінку відкрито під час проведення офіційного заходу дозволяє собі саме державний службовець профільного міністерства», – пише депутатка.
Войцеховська посилається на ст. 6 ЗУ «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», згідно з п. 1 якої «всі особи незалежно від їх певних ознак мають рівні права і свободи, а також рівні можливості для їх реалізації».
Також Войцеховська наголошує у зверненні на тому, що раніше секретаріату МФО та помічникам народних депутатів було у грубій формі відмовлено в участі у цьому заході.
Олександр Товстенко, директор Департаменту заробітної плати та умов праці, мотивував відмову тим, що зала для проведення заходу замала.
Проте, як зазначає Войцеховська, це є грубим порушенням ст. 34 ЗУ «Про статус народного депутата», згідно з п. 8 якої «Помічник-консультант народного депутата має право бути присутнім на засіданнях місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Доступ помічника-консультанта народного депутата в приміщення центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування здійснюється за його посвідченням».
На її думку, службовцями Міністерства соціальної політики було виявлено відверті форми дискримінації, що є прямим порушенням принципів державної служби, а саме принципів законності, верховенства права, пріоритету прав і свобод людини, професіоналізму та неупередженого ставлення.
50%