Головна Статті Жінки вийшли на вулиці: в Ізраїлі протестують проти судової реформи

Жінки вийшли на вулиці: в Ізраїлі протестують проти судової реформи

2
1,265

У Тель-Авіві на антиурядову акцію протесту проти судової реформи вийшли жінки у темно-червоних мантіях із білими ковпаками за аналогією з романом (серіалом) «Оповідь служниці».

Жінки ходять вулицями, схиливши голови та склавши руки.

Як передає Associated Press, жінки, кількість яких зростає в міру активізації протесту проти політики прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу, кажуть, що протестують, аби захистити майбутнє. Адже якщо уряд ухвалить зміни, то жінки будуть першими, хто постраждає від реформи судів. Свій вигляд пояснюють тим, що демократія в Ізраїлі може перетворитися на жахливу антиутопію, де жінок позбавляють їхніх прав.

Читайте також: Наталія Шелестак: Депутатство допомагає ефективніше розв’язувати проблеми

«Наше вбрання та аналогії із фільмом є репрезентацією речей, яких ми боїмося», — сказала засновниця групи захисту прав жінок Bonot Alternativa Моран Зер Катценштайн.

Уряд, найбільш правий в Ізраїлі за всю історію, переважно складається із чоловіків. Лише дев’ять із 64 членів коаліції Нетаньягу – жінки.

Читайте також: Парламенти світу вже більш ніж на чверть складаються із жінок — дослідження

Протести в Ізраїлі з десятками тисяч учасників та учасниць тривають уже кілька тижнів. Реформи спрямовані на те, щоб надати обраному уряду вирішальний вплив на вибір суддів та обмежити здатність Верховного суду ухвалювати рішення проти виконавчої влади або скасовувати закони.

Опозиція переконує, що ця реформа ослабить демократію в країні, але новообраний уряд запевняє, що діє в інтересах виборців. Протести продовжуються, і люди вимагають збереження незалежності судової системи та захисту демократичних цінностей.

«Оповідь служниці» 

Це роман-антиутопія 1985 року канадської письменниці Маргарет Етвуд. Дія роману відбувається у майбутньому у вигаданій тоталітарній державі Гілеад, де вся влада і всі права належать військовим. Інші громадяни республіки є їхніми слугами (фактично рабами). На жаль, через забруднення навколишнього середовища в державі лише одна із сотні жінок можуть народжувати. 

Жінки, які спроможні до дітонародження, під постійним наглядом живуть у спеціальному приміщенні під час проходження курсу підготовки. Після чого їх вибирають дружини офіцерів як коханок для своїх чоловіків. Таких жінок називають служницями, вони повинні носити одяг червоного кольору і виконувати низку релігійних обрядів. Ці жінки не мають права володіти власністю, працювати, любити, читати і писати. Вони не можуть бігати вранці, влаштовувати пікніки і вечірки, їм заборонено вдруге виходити заміж. Їм не можна нічого, тільки народжувати.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті