Головна Статті #ЖінкиВідновлюють: Посольство Великої Британії ініціювало інформаційну кампанію в соцмережах

#ЖінкиВідновлюють: Посольство Великої Британії ініціювало інформаційну кампанію в соцмережах

9
903
Жінки відновлюють

Посольство Великої Британії в Україні ініціювало інформаційну онлайн-кампанію, щоб показати роль жінок у процесах відновлення України та наголосити на важливості залучення жінок до планування та інших процесів відбудови.

«Відновлення України як після війни, так і під час — це масштабне і амбітне завдання, яке потребує спільних зусиль усього суспільства. 

Активне залучення жінок як до планування, так і до реалізації відновлення — це не лише правильно, але й розумно. Рівна представленість жінок на етапах планування та імплементації відбудови дозволить прискорити цей процес, зробити його більш інклюзивним та продуманим», — зауважують організатори.

За хештегом #ЖінкиВідновлюють у соцмережах можна прочитати історії політикинь, громадських активісток, жительок громад, які долучаються до процесів відбудови.

Платформа «Жінки — це 50% успіху України» вирішила також долучитися до кампанії та опублікувати кілька історій.

Галина Мінаєва, мерка Чугуєва: Ми обов’язково відбудуємо все, що ворог зруйнував

Галина Мінаєва
Галина Мінаєва

Галина Мінаєва, мер Чугуєва, що на Харківщині. Близьке до кордону місто та громада навколо опинилися під ударом російських військ відразу з початком повномасштабного вторгнення.

Вибухи, палаючі багатоповерхівки, нажахані люди — так для Галини розпочався перший робочий день вторгнення, який розтягнувся майже на півроку до визволення міста українськими захисниками.

За цей час зазнали руйнувань та пошкоджень сотні будинків, школи, лікарня, міська інфраструктура. Проте для пані міської голови найтяжчими були втрати людей.

«Ми обов’язково відбудуємо все, що ворог зруйнував. Головна біда в тому, що життя 38 моїх цивільних земляків відібрала ця клята війна. Їх вже ніколи не повернути…»


Читайте також: Наталя Колобашкіна: Війна навчила нас сміливості, людяності та віри в перемогу


Жінки стають активнішими в економіці та комунальному господарстві

До відбудови міста, Галина підходить практично. Вона вже пройшла окупацію, коли мусила налагоджувати забезпечення населення їжею та медикаментами. Пройшла й першу зиму цієї війни, в умовах коли на етапі підготовки котельні були виведені з ладу, водогін пошкоджений, а енергетика піддавалася постійним обстрілам. Тоді їй допомогла регіональна влада та міжнародні партнери, завдяки яким вдалося забезпечити місто теплом.

Підтримують її вони і тепер, коли місто відновлює лікарні, школи та готується до нової зими. Галина ставить своїм пріоритетом безпеку, а тому один з ключових елементів відновлення — облаштування сховищ.

Говорячи про те, як змінилася роль жінок з початком нинішнього етапу війни, Галина відзначає зростання їхньої участі в економіці, в тому числі промисловості та комунальному господарстві.

Вона мріє про той день, коли на центральній площі жителі відзначатимуть свято, яке буде не просто міським, але й національним — Свято Перемоги!

«Вважаю, що від нас, жінок, майбутня Перемога залежить в не меншій мірі, ніж від чоловіків», — говрить Галина Мінаєва.

Людмила Ткаченко, міська голова Новгород-Сіверського: Відновлення громади це не лише питання відбудови інфраструктури, але й безпека та ментальне здоров’я мешканців

Людмила Ткаченко

Для Людмили Ткаченко, міської голови Новгород-Сіверського, Чернігівської області, та її земляків і землячок війна розпочалася вторгненням тисяч одиниць російської техніки та подальшої окупації. Російські сили викрали десятьох місцевих мешканців, одного з них і досі не визволили.

«Під час окупації ми освоїли спеціальності пекарів, перевізників хліба, водіїв бензовозів, вивозили людей з-під ракетних обстрілів Чернігова», — згадує Людмила Ткаченко.

Пані мер каже, що тоді вона пізнала людей з нової для неї сторони випробування війни згуртували громаду, спонукали робити те, на що у мирний час вони не наважились би.

Хоча місто та навколишню територію й звільнили у квітні 2022 року, проте війна не пішла звідси постійні обстріли продовжуються і далі забирають життя, руйнують будинки та інфраструктуру. Від російських обстрілів громади вже загинуло чотири людини, включно з дитиною.

«Війна навчила нас оперативно приймати рішення, самоорганізовуватися, допомагати один одному хто чим може», говорить голова громади.


Читайте також: Забезпечення рівності та інклюзії у відновленні: в Україні розпочала роботу нова платформа


Для Людмили відновлення громади це не лише питання відбудови інфраструктури, але й безпека та ментальне здоров’я мешканців, розвиток економіки. Вона працює над переселенням мешканців прикордоння, забезпеченням їх житлом та всім необхідним, побудовою укриттів та хоче відкрити центр психологічної реабілітації. Попри виклики, пані мер впевнена в інвестиційній привабливості своєї громади та прагне сприяти створенню нових робочих місць.

Людмила Ткаченко відзначає, що війна примусила жінок стати ще стійкішими, сильнішими й терплячішими. Жінки стали на захист своєї землі на рівні з чоловіками й так само братимуть участь у післявоєнній відбудові.

Олена Муравльова, заступниця голови виконкому Лиману: Місто зазнало значних руйнувань із початку російського вторгнення

Олена Муравльова
Олена Муравльова

Олена Муравльова, заступниця голови виконкому Лиману, Донецька область, родиною мешкали у селі поблизу міста, куди вона регулярно їздила на роботу. У Лимані вона вже 15 років працює у місцевій владі і завжди турбувалася про благополуччя мешканців міста: тепло, вода, медичне забезпечення.

Із початком повномасштабного вторгнення, попри все зростаючу небезпеку, Олена продовжувала працювати в місті, де опікувалася гуманітарними питаннями, наприклад, забезпеченням ліками, які було непросто привезти до прифронтового міста. Проте з наближенням бойових дій Олена переїхала спочатку до самого Лиману, а потім і до Дніпра, повернувшись назад вже після деокупації міста в жовтні 2022 року.

Лиман зазнав значних руйнувань з початку російського вторгнення: майже кожен будинок, школа, дитячий садочок та міська лікарня були пошкоджені, а деякі й повністю зруйновані. На момент звільнення, у місті не було ні води, ні електрики, ні газу, ні тепла. Населення громади зменшилося з майже 55 тисяч до 11.5 тисяч жителів.


Читайте також: Форум жіночого лідерства: як розвивати та посилювати вплив жінок під час війни


Таким чином, відновлення у місті та громаді навколо, які й досі знаходяться у постійній небезпеці дуже близько до лінії фронту, полягає у забезпеченні хоча б базових потреб населення відновленні доступу до електрики, газу, води та тепла. Проте й тут є свої обмеження, бо відновити централізоване теплопостачання багатоповерхівок міста, яке вже пережило одну зиму без опалення наразі неможливо.

Олена вважає, що жінки вже відіграють важливу роль у відбудові України, а в центрі відновлення мають бути інтереси людей.

«Наші жінки проявляють свою сміливість, любов та небайдужість до свого краю, працюючи в зоні активних бойових дій», зауважує Олена Муравльова.

Більше історій про роль жінок у відбудові України можна знайти у соціальних мережах за хештегом #ЖінкиВідновлюють

#ЖінкиВідновлюють — це кампанія Посольства Великої Британії в Україні про позитивну роль, яку жінки відіграють в успіху відбудови України: в інфраструктурному, економічному, соціальному відновленні.

Рівна представленість жінок на етапах планування та імплементації відбудови дозволить пришвидшити цей процес, зробити його більш інклюзивним та продуманим.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті