Тернопільська художниця Марічка Юрчак намалювала 12 українок для календаря «Жіночі обличчя перемоги».
Створення календаря ініціювали, заохочували й реалізовували низка громадських організацій та ініціатив. Із-поміж них — Національний Демократичний Інститут, «Інститут розвитку регіональної преси», кампанія проти сексизму в медіа та політиці «Повага», платформа «Жінки — це 50% успіху України», «Інститут креативних інновацій» (Житомир), «Віра. Надія. Любов» (Одеса), Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» (Рівне).
У календарі представлені 12 жінок різних професій. Кожна робить свій внесок в оборону України, збереження її територіальної цілісності, встановлення справедливості, просування української позиції на міжнародному рівні, висвітлення подій війни, медичну, гуманітарну допомогу, захист людей на територіях, де тривають бойові дії і відновлення громад, які постраждали внаслідок російського вторгнення.
«Важливо наголосити, що жінок, які робили і роблять свій важливий внесок, набагато більше, ніж дванадцятеро», — зазначають автори ідеї.
Хто ж стали героїнями календаря?
Журналістки та культурні діячки
Мирослава Ільто, яка розповідає історії військовослужбовців, котрі загинули або перебували у полоні. Лариса Денисенко, яка нині працює із людьми, що зазнали сексуального насильства. Письменниця і режисерка Ірина Цілик, що займається культурною дипломатією.
Військовослужбовиці
Військовослужбовиця, розвідниця Ярина Чорногуз, яка адвокатує права жінок у війську. Журналістка та редакторка Леся Ганжа після початку повномасштабного вторгнення Росії, пішла у територіальну оборону Києва. Нині військовослужбовиця. Парамедикиня Олена Герасим’юк, яка створила власний проєкт із медичної евакуації. Гінекологиня Світлана Галич із першого дня повномасштабного вторгненя стала до лас ЗСУ, нині у бригаді хірургів.
Ярина Чорногуз Світлана Галич Леся Ганжа Олена Герасимюк
Волонтерки та громадські діячки
Перша заступниця виконавчої директорки Українського ветеранського фонду Руслана Величко, яка ініціювала та розробила зміни до законодавства, котрі пришвидшили отримання із-за кордону необхідної гуманітарної допомоги. Рівненська волонтерка Вікторія Шинкаренко, яка залучає допомогу для ЗСУ із-закордону. Виконача директорка організації «Gender streem» Ольга Полякова, яка допомагає ЛГБТКІ+ спільноті бути видимим та відстоювати права. Після 24 лютого організація допомагає представникам спільноти та їх родинам із евакуацією за кордон та надає юридичну і фінансову підтримку.
Руслана Величко Вікторія Шинкаренко Ольга Полякова
Депутатки місцевих рад
Депутатка Хорошівської селищної ради Галина Мінялук — волонтерка та журналістка, яка бореться із пропагандою та відстоює якісний медійний простір. Наталя Мусієнко — мерка Вільнянська, міста у Запорізькій області, яке посітйно під обстрілами. Наталя залишається у громаді та надає підтримку ВПО, які приїхали із тимчасово окупованих територій.
Галина Мінялук Наталя Мусієнко