Головна Статті «Жіночі обличчя перемоги»: громадські організації випустили календар до 8 Березня

«Жіночі обличчя перемоги»: громадські організації випустили календар до 8 Березня

6
2,298

Тернопільська художниця Марічка Юрчак намалювала 12 українок для календаря «Жіночі обличчя перемоги». 

Створення календаря ініціювали, заохочували й реалізовували низка громадських організацій та ініціатив. Із-поміж них — Національний Демократичний Інститут, «Інститут розвитку регіональної преси», кампанія проти сексизму в медіа та політиці «Повага», платформа «Жінки — це 50% успіху України», «Інститут креативних інновацій» (Житомир), «Віра. Надія. Любов» (Одеса), Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» (Рівне). 

У календарі представлені 12 жінок різних професій. Кожна робить свій внесок в оборону України, збереження її територіальної цілісності, встановлення справедливості, просування української позиції на міжнародному рівні, висвітлення подій війни, медичну, гуманітарну допомогу, захист людей на територіях, де тривають бойові дії і відновлення громад, які постраждали внаслідок російського вторгнення.

«Важливо наголосити, що жінок, які робили і роблять свій важливий внесок, набагато більше, ніж дванадцятеро», — зазначають автори ідеї.

Хто ж стали героїнями календаря?

Журналістки та культурні діячки

Мирослава Ільто, яка розповідає історії військовослужбовців, котрі загинули або перебували у полоні. Лариса Денисенко, яка нині працює із людьми, що зазнали сексуального насильства. Письменниця і режисерка Ірина Цілик, що займається культурною дипломатією.

Військовослужбовиці

Військовослужбовиця, розвідниця Ярина Чорногуз, яка адвокатує права жінок у війську. Журналістка та редакторка Леся Ганжа після початку повномасштабного вторгнення Росії, пішла у територіальну оборону Києва. Нині військовослужбовиця. Парамедикиня Олена Герасим’юк, яка створила власний проєкт із медичної евакуації. Гінекологиня Світлана Галич із першого дня повномасштабного вторгненя стала до лас ЗСУ, нині у бригаді хірургів.

Волонтерки та громадські діячки

Перша заступниця виконавчої директорки Українського ветеранського фонду Руслана Величко, яка ініціювала та розробила зміни до законодавства, котрі пришвидшили отримання із-за кордону необхідної гуманітарної допомоги. Рівненська волонтерка Вікторія Шинкаренко, яка залучає допомогу для ЗСУ із-закордону. Виконача директорка організації «Gender streem» Ольга Полякова, яка допомагає ЛГБТКІ+ спільноті бути видимим та відстоювати права. Після 24 лютого організація допомагає представникам спільноти та їх родинам із евакуацією за кордон та надає юридичну і фінансову підтримку.

Депутатки місцевих рад

Депутатка Хорошівської селищної ради Галина Мінялук — волонтерка та журналістка, яка бореться із пропагандою та відстоює якісний медійний простір. Наталя Мусієнко — мерка Вільнянська, міста у Запорізькій області, яке посітйно під обстрілами. Наталя залишається у громаді та надає підтримку ВПО, які приїхали із тимчасово окупованих територій.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті