Рівні права і більше причин для звільнення: стали відомі подробиці нового Трудового кодексу

У Мінсоцполітики розраховують, що документ ухвалять до літа.

Рівні права і більше причин для звільнення: стали відомі подробиці нового Трудового кодексу

Верховна Рада України може розглянути і затвердити нову редакцію Трудового кодексу вже до кінця нинішньої сесії – до липня 2017 року. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє прес-служба відомства.

Рева також відзначив, що будь-які серйозні перешкоди, які унеможливлюють прийняття Трудового кодексу, який зараз готується до другого читання, відсутні. У зв’язку з цим Рева підтримав позицію президента щодо приведення документа у відповідність до взятих Україною міжнародних зобов’язань.

“Про антидискримінаційні норми – не бачу ніяких проблем, якщо йдеться про деталізацію ознак, за якими заборонена дискримінація”, – додав міністр.

Як повідомляє Фокус, головні зміни до Трудового кодексу такі:

При прийомі на роботу обов’язковим стане укладення письмового трудового договору між роботодавцем і працівником. Зараз це відбувається за згодою обох сторін.

Вагітні жінки не будуть проходити випробувальний термін при прийомі на роботу.

Причиною звільнення співробітника може стати розголошення службової таємниці, грубе порушення правил техніки безпеки, недостатня кваліфікація. Зараз начальник може звільнити співробітника лише за пияцтво, прогули і злодійство.

Робочий тиждень не буде перевищувати 40 робочих годин, а при шкідливих умовах виробництва – 36 годин. За письмової згоди працівника кількість годин може бути збільшена до 44. У цьому випадку за кожну годину понаднормової праці співробітнику будуть платити втричі більше. Зараз понаднормовий тариф – вдвічі вище, ніж звичайно. При необхідності працювати з 22:00 до 6:00 оплата робочого часу зросте на 30% (зараз – на 20%).

Вводиться поняття гнучкого графіка і можливості роботи на дому. Іншими словами, відпрацьований час буде фіксуватися, але основним критерієм при таких умовах стане якісне виконання роботи в обумовлений термін.

Чоловіки і жінки з рівним досвідом роботи і аналогічними обов’язками отримуватимуть однакові зарплати. Зараз це питання не регламентується.

Керівникам дозволять стежити за співробітниками за допомогою відеокамер. При цьому працівники повинні бути попереджені про це, а камери забороняється встановлювати в приміщеннях, де відеоспостереження може принизити гідність людини. Наприклад, у вбиральні. Зараз можливість відеоспостереження не прописана в Трудовому кодексі.

Щорічну відпустку збільшать з 24 до 28 днів. Обідня перерва теж буде регламентована – не менш 30 хвилин, але не більше двох годин. У новому проекті прописано, що працівник має право на короткі перерви протягом дня.

Розмір вихідної допомоги працівника в разі скорочення буде збільшений. Сума залежить від стажу співробітника.

При цьому в схвалений депутатами варіант Трудового кодексу не увійшла поправка, яка повинна була розширити антидискримінаційні норми, зокрема, по відношенню до ЛГБТ-спільноти. Але це ще не остаточне рішення. Після першого читання законопроект відправлять на експертизу в Міжнародну організацію праці. Висновки цієї експертизи врахують при підготовці документа до другого читання.

Автори законопроекту кажуть, що новий кодекс може набути чинності 1 січня 2018 року.

За матеріалами http://www.segodnya.ua/