Головна Статті У Житомирі стартував гендерний фестиваль «GENDER MONTH»

У Житомирі стартував гендерний фестиваль «GENDER MONTH»

0
727

 

11 квітня у Житомирі стартує «GENDER MONTH». Упродовж місяця у місті відбуватиметься безліч цікавих заходів: воркшопи, тренінги, конференції, круглі столи, кінопокази, бізнес-сніданки з представниками й представницями  бізнесу, влади, молоддю та школярами. Організаторка дійства — голова групи «Рівні можливості» в Житомирській міськраді й очільниця громадської організації «Центр Суспільних Комунікацій» Ірина Ярмоленко.

50% розпитали депутатку про те, як виникла ідея провести фестиваль, і які в неї очікування від цього масштабного гендерного місячника.

Ірина Ярмоленко

«Основна ціль — це зміна ментальних звичок та боротьба зі стереотипами щодо теми нерівних можливостей. А внутрішня мета — підготовка через комунікацію з представниками різних сфер до прийняття нової програми розвитку «Житомир — місто рівних можливостей» та плану дій в рамках Хартії рівності жінок та чоловіків», — зазначила Ярмоленко.

Вона також нагадала, що Житомир став другим містом в Україні, яке прийняло Хартію рівності.

Читайте також: Ірина Ярмоленко: Чому я лобіст Хартії рівності

«Але я вже тоді розуміла, що це декларативний крок, бо щоб Хартія працювала, мають бути воркшопи, зустрічі, має бути комунікація і напрацювання плану дій щодо того, що робити далі. Відповідно, розуміючи, що без населення, без думки про це школярів старших класів, які будуть долучатися, без студентства, яке вже творить політику в місцевому самоврядуванні, без різних соціальних груп не відбудеться повноцінного масштабного розуміння, люди будуть відсторонені від теми й не розумітимуть, чим ми займаємося, коли говоримо, що приймаємо якісь програми розвитку. Тому й виникла ідея провести такий захід», — розповіла депутатка, висловивши переконання, що GENDER MONTH надихатиме продовжувати роботу в розбудові рівних можливостей для всіх верств населення.

За її словами, спочатку не йшлося про місячний фестиваль, однак згодом виявилося, що доведеться провести щонайменше 30 заходів.

Читайте також: У Житомирі затвердили концепцію «Місто рівних можливостей»

«У процесі підготовки я зрозуміла, що ми не можемо оминути бізнес, жінок у бізнесі, засоби масової інформації, що потрібно засудити сексистську рекламу, проаналізувати складову жіночої участі в суспільно-політичному житті, і говорити про ті 50% населення, які приймають рішення щодо того, як жити в цій країні… Кожне питання зачіпало якусь важливу ситуацію і змушувало мене думати й планувати ще більше заходів», — зізналася Ярмоленко.

Вона організовує фестиваль разом із iHUB. Наразі попередні перемовини вже були проведенні з Житомирською міською радою, Win-Win Cambridge Education Center, кінотеатрами, університетами міста, школами та ліцеєм № 25. Запрошені відомі лектори та представники міжнародних інституцій.

Підсумкову дискусійну панель відкриють 18 травня у рамках Днів Європи.

«Ця тема дуже проєвропейська, адже Україна прагне бути цивілізованим суспільством рівних можливостей. Планується, що буде єдина панель, на якій будуть представлені позиції громадського сектору, бізнесу, школярства, студентства та інших соціальних груп», — зазначила Ярмоленко.

Читайте також: Як Житомирська міськрада стає гендерно чутливою

Депутатка також поділилася своєю амбітною мрією — хоче, щоб ідею проведення подібних фестивалів запозичували інші українські міста.

«І щоби на цьому фоні у нас виникла культурна течія, тому що які б складні процеси не відбувалися, культура завжди відображала різні етапи розвитку українського суспільства. І наразі, як мені здається, відбувається етап впровадження гендерної рівності. Тож хотілося б, щоб на фоні цього з’явилися ще й культурні об’єкти, які збережуть і передадуть майбутнім поколінням те, як ми будували суспільство рівних можливостей, де комфортно усім — і хлопчикам, і дівчаткам, і чоловікам, і жінкам — де враховуються потреби всіх категорій населення. Це складний процес, до якого треба довго йти, тому що не всі готові. Тож маємо багато роботи», — підсумувала Ірина Ярмоленко.

Вікторія Кобиляцька,

50%

 

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті