Головна Статті Франція: Валері Пекресс виграла у Паризькому регіоні й претендуватиме на президентство

Франція: Валері Пекресс виграла у Паризькому регіоні й претендуватиме на президентство

3
741
Валері Пекресс, голова регіону Іль де Франс
Валері Пекресс ©Jean-Claude Coutausse pour Le Monde

Суперницею Макрона на президентських виборах у Франції, що відбудуться у 2022 році, може стати Валері Пекресс, нинішня голова регіону Іль де Франс, котра, як повідомляє Le Monde, щойно здобула переконливу перемогу на місцевих виборах 2021.

Проти правоцентристки Валері Пекресс ліві виставили єдиного кандидата Жюльєна Байю, натомість праві партії відмовилися зняти своїх кандидатів.

Одразу після переобрання Пекресс зробила заяву про те, що її амбіції є більшими, ніж повторне головування у Паризькому регіоні. Вона запропонувала створити «третю силу», яка могла б конкурувати на президентських виборах як з чинним президентом Емануелем Макроном, так і з лідеркою «Національного фронту» Марін Ле Пен.

Читайте також: Анн Ідальго: Париж, у якому хочеться жити

Пекрес є прибічницею об’єднання усіх правих і правоцентристів для висування єдиної кандидатури на президентських виборах – 2022.

Валері Пекресс народилася 1967 року.

Закінчила Вищу школу комерції в Парижі і Національну школу адміністрації. Працювала аудиторкою в Державній раді, була радницею президента Жака Ширака. Володіє французькою, англійською, російською та японською мовами.  

У 2002, 2007, 2012 роках обиралася до Національних зборів. У 2004 році обрана до ради регіону Іль-де-Франс.

У 2007 році отримала портфель міністерки вищої освіти і науки, залишилася на цій посаді і після перестановки в уряді у 2010 році.

У  2011-му призначена міністеркою бюджету і прес-секретаркою уряду. Залишила уряд у 2012 році.

У 2015 році здобула перемогу у виборах на посаду президента ради регіону Іль-де-Франс як правоцентристська кандидатка (партія «Республіканці» Ніколя Саркозі).

Як пише DW, регіональні вибори – остання перевірка настроїв французів перед виборами президента країни у квітні 2022 року, на яких Марін Ле Пен хоче знову позмагатися за президентське крісло з Еммануелем Макроном.

Читайте також: Ісабель Діас Аюсо упевнено перемогла у Мадриді

Проте результати цієї перевірки показали, що електоральна підтримка обох цих політиків суттєво впала, а отже, поява «третьої сили» виглядає досить актуальною.

Жінки:50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті