Головна Статті Прем’єрка Франції подала до суду через публікацію її неофіційної біографії

Прем’єрка Франції подала до суду через публікацію її неофіційної біографії

1
568
Елізабет Борн

Прем’єрка Франції Елізабет Борн подала до суду на видавництво L’Archipel, яке видало книгу з її неофіційною біографією. Урядовиця вимагає прибрати з неї уривки, де обговорюється її особисте життя. Про це пише Reuters.

Книга «Таємниця» («La Secrete») авторства французької журналістки Беренжер Бонте була опублікована 4 травня. У ній, серед іншого, згадані чутки про те, що Борн нібито є лесбійкою, а її чоловік ще у 2021 році начебто був у цивільному шлюбі з іншою жінкою.

У книзі також згадують самогубство її батька-єврея, який пережив Голокост. Авторка описує Борн як трудоголічку, схильної до спалахів гніву, й стверджує, що через стрес на попередніх роботах вона так схудла, що це викликало занепокоєння членів сім’ї щодо її здоров’я.

Суд як прецедент

Елізабет Борн уперше подала судовий позов проти журналістів. Прем’єрка вимагає через суд змусити L’Archipel скоротити близько 200 рядків у наступних виданнях книги.

«Коли журналістка детально описує умови самогубства мого батька, коли вона робить нав’язливі коментарі про моє інтимне життя, мої стосунки із сином, моїм колишнім чоловіком, коли вона поширює звинувачення щодо мого здоров’я або сексуальної орієнтації, як вона може робити вигляд, що це було зроблено з моєї згоди?» — пояснила прем’єрка в інтерв’ю французьким ЗМІ.

На судовому засіданні адвокат відповідачки Олів’є д’Антін заявив, що вимога прем’єрки Франції — це «цензура» і «непропорційний захід». Сама ж авторка книги говорить, що про 62-річну Елізабет Борн ніхто не знав до призначення прем’єркою, тож «якщо завдяки книзі люди дізнаються, хто вона така, то це краще».

Читайте також: «Вона старалася»: Ангела Меркель відповіла, що хотіла би прочитати про себе в книжках

Вирок у справі очікують 30 червня.

Як зазначає Reuters, ще у 1980-х і 1990-х роках французькі ЗМІ часто самі утримувалися від публікації аспектів приватного життя політиків та політикинь. Але ситуація змінилася після того, як виявилося, що експрезидент Франсуа Міттеран приховував існування доньки, яка утримувалася за державні кошти.

Друга в історії Франції жінка на чолі уряду

Елізабет Борн призначили на посаду 16 травня 2022 року. Вона стала другою в історії Франції жінкою на посаді глави уряду. До неї прем’єркою була лише Едіт Крессон у 1991-1992 роках.

Елізабет Борн із липня 2020 року очолювала міністерство праці. До цього обіймала посаду міністерки екології, транспорту та житлового транспорту. У 2017 році вона вступила до партії Макрона «Вперед, республіко!».

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті